Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt familiemedlem..


Guest Gråtass

Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet

Må bare vise dere bilde av verdens nydeligste lille pusefrøken.. :icon_redface:

Hun har ikke helt bestemt fått navn enda så om noen har ett godt forslag, er det bare å rope ut..

Hos oppdretter heter hun Fatima, jeg syns hun ligner på min forrige katt som het wilburn (også etter at vi oppdaget at det var en jente) så jeg lurte litt på wilma..

Guest Gråtass
Skrevet
Hva med Pepsi? Vet om en annen katt som heter det (jeg som fant på navnet fordi familien drakk my pepsi :P )

Det går nok ikke her i huset hvor vi kun drikker leskedrikk fra coca cola company :P !

Edit: Hun blir nok en Wilma, ja. Takk til dere som er enige med meg.. :icon_redface: Jeg syns hun er bare helt til å spise opp.. *Sukk* .

Flere bilder kommer nok etterhvert.

Guest Gråtass
Skrevet

Takk for det alle sammen! Ja hun er en riktig så søt liten sak. Maler hele tiden, er helt renslig. Får raptuser og løper som en gal, men er ekstremt kosete etterpå.

I dag tok hun sin første mus, HURRA! Flinkeste wilma-pusen det..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...