Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow på østlandet snart ?


Tina&Ella

Recommended Posts

Noen som vet om det er valpeshow på østlandet i nærmeste fremtid ?

Har en veninne (som ikke har internett) som lurer. Hun har en nydelig labrador hann (sjokoladebrun) som hun ønsker å stille. Han er nå snart 5 mnd, er det for sent å stille han på valpeshow da ;)

Takknemlig for svar

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor det er valpeshow fremover vet jeg ikke, men valpeshow gjelder i hvert fall til fylte 6 måneder ;)

Til fylte 9 mnd. :P

Til HI:

Det er 2 klasser, 4-6 og 6-9 mnd., så du har god tid til å vise valpen din ;)

Hvor det fins valpeshow i NÆR framtid vet jeg ikke, den første jeg vet om og husker er i Letohallen i Eidsvoll i slutten av desember.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til fylte 9 mnd. ;)

Til HI:

Det er 2 klasser, 4-6 og 6-9 mnd., så du har god tid til å vise valpen din ;)

Hvor det fins valpeshow i NÆR framtid vet jeg ikke, den første jeg vet om og husker er i Letohallen i Eidsvoll i slutten av desember.

Eh ja, det var jo egentlig det jeg mente, jeg har ikke våknet helt ennå :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

et lite tilleggspørsmål: er et utstilling med valpeshow åpen for alle raser? eller følger valpeshowet de gruppene utstillingen gjelder for?

Altså hvis det er en utstilling for gruppe 5 og6, må valpene være fra de gruppene? eller kan de være fra andre grupper også?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Valpeshows er veldig ofte kun for utstillingens øvrige raser (særlig hvis utst.kun omfatter et fåtall raser), men noen har også valpeshows for ALLE raser. Dette må du lese deg til i annonsen deres, eller ringe/maile for å spørre arrangøren om.

I annonsen står det også hvor man skal sende påmeldingen, hvordan (pr brev, mail, eller påmelding direkte på klubbens hjemmeside), og hvor man skal betale gebyret.

Annonsene finner man oftest i Hundesport (NKKs tidsskrift), eller i raseklubbens eget blad. Hvis man ikke har Hundesport tilgjengelig, så har NKK link fra sin hjemmeside til annonsesidene i Hundesport.

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...