Gå til innhold
Hundesonen.no

hva er en chihuahua verd?


alvinschis

Recommended Posts

får en chihuahua importert fra england til helga..ho er ca 4 mnd nå og det har vært mye om å men med å få ho det havna bla.i retten i england..til vår favør..men det har vært så mye å med helsa mi å gjøre og alt vi har vært igjennom ønsker jeg å sette ho ut på forværtavtale..det blir for tungt å beholde ho å tenke tilbake på hvor mye slit og gråt det har vært..men hva er "egentlig"riktig pris å ta for "ho"Rossi..hvis jeg skal ha 2 kull på ho selv?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om du skal ha en fôrvert avtale på henne, det vil si du skal ha to kull på henne, og hun skal stå i ditt navn til kullene er født så er det vanlig at fôrvertene får hunden gratis. Ihvertfall i min rase.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om du skal ha en fôrvert avtale på henne, det vil si du skal ha to kull på henne, og hun skal stå i ditt navn til kullene er født så er det vanlig at fôrvertene får hunden gratis. Ihvertfall i min rase.

riktig det. slik er de i min rase også, tror det er normalt praksis hos de fleste oppdrettere

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I min rase også - skal man sette bort en tispe, eie den selv og ha retten til to valpekull så er det absolutt tilstrekkelig at fòrverten betaler alle løpende utgifter på hunden gjennom de årene den faktisk er i en annens eie.

Men husk en skriftlig og omfattende avtale!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men hvis hunden er over tre mnd og ikke rabiesvaksinert så er det vel ikke bare å få den med inn til Norge, heller ikke fra UK? Eller husker jeg feil nå?

England er rabiesfritt, hunden trenger ikke engang å være vaksinert med vanlig vaksine. Kun ormekur, chip og pass.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...