Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund på hotell


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal reise og ta funksjonsanalye på hunden i oktober så dermed skal vi også overnatte. Tenkte å skjemme oss bort litt med hotell og jeg ringte rundt for priser og om det var tillatt med dyr. De to jeg ringte til først sa at det var ingen problem å ha hund. Da måtte vi ha røykerom.

Men ett hotell sa at det kom an på hvilken type hund det var. Jeg ble litt forundret og spurte hva hun mente. Om det var noe med pelsen? Nei det var forskjell på størrelsene og hun spurte om jeg hadde en stor eller liten hund. Er ikke en hund en hund liksom tenkte jeg.. - Og så kommer det an på hvilken rase det er, sa damen.. Selvfølgelig ble jeg litt nølende og svarte at det var en dobermann, og da ble hun stille litt og sa at det var desverre ikke ledig selv om det er 2 mnd til.. :lol:

Men men, har ihverfall to andre alternativer jeg kan gå etter. :D

Hvordan er deres erfaringer med hund på hotell?

Skrevet

Jeg ringte Thon hotell i bergen da vi skulle dit m jobben 2 netter.

300,- ekstra + at de hadde røyke rom som gjester m hund fikk. Da jeg snakka m dem på tlf spurte dem ikke noe om rase/str.

Kjempe fornøyd med dette hotellet, kjempe hyggelige og snille folk som jobbet der. :lol:

Til tross for at Whiskey tissa på seg, midt på gulvet i resepsjonen da det kom 5 tyskere mot han.. :rolleyes:

Skrevet

Vi har hatt med frøkna på hotell et par ganger, både i Norge og Sverige. Flesteparten av gangene har jeg brukt hotellets bestillingssystem på nett og skrevet i kommentarfeltet at vi skal ha med hund. (Det etter først å ha forsikret meg om at de aksepterer hund.)

Vi har aldri fått noe forespørsel om hva slags hund vi skal ha med oss og har heller ikke trengt å bruke røykerom eller bur inne på rommet. Kjenner andre som har vært mye på hotell med hund og det burbruk på rommet skal visst være vanlig praksis, kanskje for å unngå at hunden ligger i senga sammen med eierne.

Virker som om dere har blitt utsatt for fordomsfullt personale med litt uklare retningslinjer når det kommer til aksept av hund på hotellet. Det er jo ikke sånn at du skal ha med deg hunden i frokostsalen og dermed komme i fare for å skremme de litt hunderedde.

Er ganske sikker på at du får lov til å ta med deg hunden hvis du krangler litt. Men det er liten vits å legge igjen pengene sine på et sted man ikke føler seg velkommen, i alle fall når det finnes andre alternativer.

Skrevet

Jeg har bodd ganske mye på hotell med flere hunder. Som regel står det på hjemmesidene deres om hund er tillatt, og da har jeg bare spesifisert ved bestilling hvor mange jeg har med meg.

Jeg har aldri opplevd noe krav om bur - og i så fall hadde jeg spurt dem hvordan man skulle få plass til slike til 2-3 middelsstore hunder på slike rom..

Røykerom har jeg dog alltid fått, men det bestiller jeg jo også.

Har aldri blitt bemøtt negativt av personalet - noen gjester har dog rynket litt på nesen av og til..

Men det aller, aller viktigste budet for alle som har med hunder slik: Sett den ALDRI igjen alene på rommet!

Det kan være de mest "verdensvante" hundene som plutselig står og bjeffer i timesvis - voksne hunder som begynner å gnage på et eller annet, etc. Man TROR at hunden er så "stille og snill", men når plutselig en annen hund bjeffer utenfor hotellrommet, eller i naborommer - tja...

Så vår rutine er alltid å lufte hundene - sette dem i bilen - evt spise på hotellet (middag og/eller frokost) - hente hundene - gå opp på rommet.

Dog prøver jeg alltid først å få tak i en campinghytte fremfor hotellrom. Men det har selvsagt mer med antallet hunder å gjøre (og at det ofte er billigere) . .

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...