Gå til innhold
Hundesonen.no

AloeVera Juice


Argon

Recommended Posts

Jeg har gitt til både meg selv og hundene.

Hvor vidt det har hatt effekt kan jeg ikke si. Jeg ble fortalt at avføringen ville være regelmessig pga. at magen ble regulert hos både meg og hunden, samt at allergier og kløe ville forsvinne.

Jeg har fortsatt ikke regelmessig avføring, ei heller hunden min, og kløen hos hunden er fortsatt den samme.

Tror det er bortkastede penger. For oss var det det i allefall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Personlig så tror jeg lite på sånt... Men ja jøss - for de "folka" som så gjerne vil tro at slik funker, så gjør det nok det også.

Men den virkelige testen kommer faktisk på dyrene våre - de som ikke "vet at det skal funke".

Fungerer det på hundene - javel, så er det helt sikkert bra for dem, men det er dessverre få sånne "mirakelkurer" som faktisk gjør det, da..

Men lykke til - uansett!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis aloe vera juice kjøpes på helsekostforretninger bør en være obs på at det ikke er alle som inneholder det de lover. Var en avis i fjor som gjorde en test på kosttilskudd og da fant de en "aloe vera"-juice som liksom skulle inneholde 98% aloe vera... Innholdet i flaska viste seg å være potetmel, vann og sitronsyre... :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som jeg sa på et annet forum også, så har ei venninne av meg hatt utrolige resultater mot allergi på sin amstaff... Forever Living Products sin aloe vera juice (kjøpes hos alternativ vet bl.a) var det eneste som holdt allergien i sjakk (pollen, husstøvmidd etc)... Gikk hun tom for AV noen dager, blomstret allergien opp i løpet av kort tid, så hun er helt overbevist om at det var dette som gjorde hele forskjellen.

Hun brukte det et par år daglig, men har nå sluttet helt og hunden har vært fin siden...

Aloe vera er vel ikke akkurat noe "hokus pokus" som man enten tror på eller ikke tror på... Det er vel påvist at det har en god effekt på immunforsvar, fordøyelse, overflate sår etc... ?

At det er mye humbug man får kjøpt er en helt annen sak...

Selv har jeg brukt flittig Propoliskremen til FLP (både til meg selv og til bikkja) som fuktighetskrem, ved utslett/eksem, sår, potekrem etc... For ikke å snakke om leppepomaden deres, den er helt rå mot munnsår, og gir super fuktighet... Gele-saken på tube er også god, men ganske "ren" aloe vera, så den kan svi litt...

Tannkremen deres fjerner vorter... :rolleyes:

Jeg bruker aloe vera til mye og mangt..

Edit: Jeg selger IKKE disse produktene selv, bare så det er klart... Så liksom at det ble veldig reklamepreg over dette.. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...