Gå til innhold
Hundesonen.no

Jobbtilbud


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Det er jo ganske typisk, dette året jeg liksom skulle jobbe, da var det ingen som ville gi meg en liten deltidsstilling engang. <_< Men nå som jeg har bestemt meg for å gå tilbake til skolebenken, da strømmer jobbtilbudene inn! :rolleyes:

Jeg skal som sagt studere heltid, og jobbe deltid. Jeg har fra før to steder jeg er ringevikar, og der får jeg nok vakter til at det blir en ok inntekt ved siden av studielånet. Et av stedene har jeg mulighet til å få fast 20%, men mistrives så til de grader at jeg helst ikke vil jobbe der, verken i en liten stilling, eller som ringevikar. Det andre stedet er helt ok. Men så fikset søsteren min kontakter inn i en butikk, så jeg søkte på en deltidsstilling der, og fikk den. Ca 20-25% det også. Sikkert en ok jobb, men har ikke begynt enda. Skal egentlig ha opplæring til uken som kommer, er ferdig med sommerjobben i morgen. Men så i dag får jeg vite at her som jeg har sommerjobb, vil de skal utvide bisnissen, og da trenger de en person til, og vil helst ha meg. :icon_confused: Egentlig er det et hundepensjonat, men det blir sannsynligvis en karantenestasjon i tillegg, pluss noe annet jeg ikke er helt sikker på hva er enda. Mulig noe opptrening/spa/rehab-aktig for hunder. Det er veldig usikkert når dette blir, men uansett trenger de meg noen helger utover høsten, i tillegg til minst tre uker fordelt utover frem til jul.

Jobber innen hund vokser jo ikke på trær, og planen min er jo nettopp å bli noe innen hund, og det er jo helt klart at jeg absolutt MÅ takke ja til denne jobben. Spørsmålet er da hva jeg skal gjøre med de andre jobbene? Jeg kommer uansett til å si fra om at jeg ikke vil ha noen litenstilling på det stedet jeg mistrives, men butikkjobben, da? Skal jeg ta imot opplæring, og late som ingenting før jeg slutter? (Det alternativet liker jeg dårligst, ganske råttent gjort.) Eller skal jeg si nei til hele jobben? Eller skal jeg si det som det er, men tilby meg å jobbe der frem til denne hundejobben starter? Fordelene ved å fremdeles være ringevikar der jeg har vært det, er at jeg styrer mer selv når jeg skal jobbe og ikke, jeg har endel helger reservert for diverse hunderelaterte ting i høst, og da kan jeg uten dårlig samvittighet si nei til å jobbe da. I tillegg kan jeg jobbe på hundepensjonatet når det trengs, uten å måtte bytte vakter og styre med turnuser osv. Samtidig er det en usikker inntekt, på den måten er jo butikkjobben mer sikker, og det frister å ha bare ett (to med pensjonatet) å forholde seg til, ikke tre-fire.. Og så er det jo kjempetypisk at alle vil ha meg til å jobbe samtidig (har god erfaring med akkurat det, dessverre..) What to do, what to do??

Edit: Det var visst snakk om heltid eller deltid på hundepensjonatet. Jeg begynner uansett å studere, og så får jeg heller evt slutte etter et semester. Det er jo tross alt usikkert når det blir, og om det blir heltid i det hele tatt.. Studiene venter på meg til jeg er ferdig. Jeg kan ikke studere først, siden vi 99% sikkert flytter om et års tid. Så denne muligheten er liksom nå eller aldri.

Skrevet

Ok, sånn som dette høres ut så er det jo en genial jobb denne hunderelaterte. MEN, den virker veldig usikker. Jeg ville sagt opp jobben (som du hater), tatt butikk jobben og gått inn for denne med liv og lyst frem til du faktisk vet OM du får en jobb på dette hundestedet.

Hvis planen din er å bli noe innenfor hund, så antar jeg at studiene du skal ta også kan relateres til dette? I så fall, så slutter du IKKE på skolen for å ta denne jobben heltid FØR du er helt sikker på hvor trygg denne stillingen du besettes i er..

Okay?

(litt streng pekefinger her nå :icon_confused:)

Skrevet
Ok, sånn som dette høres ut så er det jo en genial jobb denne hunderelaterte. MEN, den virker veldig usikker. Jeg ville sagt opp jobben (som du hater), tatt butikk jobben og gått inn for denne med liv og lyst frem til du faktisk vet OM du får en jobb på dette hundestedet.

Hvis planen din er å bli noe innenfor hund, så antar jeg at studiene du skal ta også kan relateres til dette? I så fall, så slutter du IKKE på skolen for å ta denne jobben heltid FØR du er helt sikker på hvor trygg denne stillingen du besettes i er..

Okay?

(litt streng pekefinger her nå :icon_confused: )

Hihi..! Du var da voldsomt streng! Joda, studiene blir til slutt på en slags merkelig måte hunderelaterte (psykologi), og jeg skal begynne på de nå til høsten (som kommer alt for snart).

Problemet er at jeg vet AT jeg får jobb på dette hundestedet, jeg vet bare ikke NÅR. Jeg aner ikke om det blir før nyttår, eller etterpå, jeg vet bare at når jeg får jobben (det er jo tross alt jeg som får den så lenge jeg er her), så blir det kluss med andre jobber. Jeg blir dratt mellom å ha en stabil inntekt, men være ustabil arbeidstaker på butikkjobben (siden jeg må ta fri/bytte for å være med på forskjellig og jobbe på hundejobben). Og mellom å ha det mer ustabilt inntektsmessig, og heller være ringevikar, og satse på at hundejobben snart dukker opp. Er jeg ringevikar kan jeg jo bare si nei til vakter jeg ikke vil ha, uten dårlig samvittighet. Jobber jeg i butikken, så kommer jeg til å føle jeg svikter jobben min, og når jeg først jobber et sted, så blir jeg veldig lojal..

Jeg hadde vel egentlig håpet at du skulle si at jeg skulle fortsette å være ringevikar, drite i å mistrives, begynne å studere og ta hundejobben når den kommer. Men så var det denne butikkjobben, da.. :rolleyes:

Skrevet

Hehe.. man får jo aldri høre det man helst skulle ønske vettu :icon_confused:

Men seriøst, jeg skjønner godt hva du mener med at det blir litt "falskt" å ta den butikkjobben når du vet at du en dag får jobben på hundepensjonatet. Men merk: det skjer en dag! Du vet faktisk ikke når, eller hvor mye.. Og enhver person som ansetter folk i stillinger vet jo også at som regel, så vil vedkommende slutte en dag. Sånn er det bare.

Du er nødt til å ha en noenlunde inntekt ved siden av studiet (dette er jeg nemlig fryktelig klar over selv :P), og så lenge du gjør ditt beste i den butikk jobben mens du er ansatt (og ønsker å være ansatt der), så er det ingen som i ettetid vil bli sure fordi du fant en annen jobb som passet deg bedre! Skjønner du hva jeg mener?

Skrevet
Hehe.. man får jo aldri høre det man helst skulle ønske vettu :icon_confused:

Men seriøst, jeg skjønner godt hva du mener med at det blir litt "falskt" å ta den butikkjobben når du vet at du en dag får jobben på hundepensjonatet. Men merk: det skjer en dag! Du vet faktisk ikke når, eller hvor mye.. Og enhver person som ansetter folk i stillinger vet jo også at som regel, så vil vedkommende slutte en dag. Sånn er det bare.

Du er nødt til å ha en noenlunde inntekt ved siden av studiet (dette er jeg nemlig fryktelig klar over selv :P ), og så lenge du gjør ditt beste i den butikk jobben mens du er ansatt (og ønsker å være ansatt der), så er det ingen som i ettetid vil bli sure fordi du fant en annen jobb som passet deg bedre! Skjønner du hva jeg mener?

Skjønner hva du mener, men jeg syns likevel det er litt råttent å gå inn i en stilling, fullt vitende om at jeg snart (forhåpentligvis) skal ut av den igjen. Da jeg var på intervju, fortalte sjefen at det hadde vært ganske masse utskiftninger i det siste, og at det var negativt. Bør jeg da egentlig inn, når jeg snart skal ut? Føler jeg lurer de, selv om jeg selvsagt vil gjøre en best mulig jobb mens jeg er der.. Mulig jeg er litt for "ærlig", jeg kan jo bare si at jeg fikk et jobbtilbud jeg ikke kan takke nei til, når det begynner å bli klart med hundejobben.. men så var det samvittigheten da.. uff..

Da har jeg ringt til butikken, og sagt jeg kan ta opplæring. Den fantastiske jobben er blitt bare mer fantastisk, men det er uansett ikke noe jobb før etter nyttår, og et relativt fast beløp inn på konto er jo å foretrekke, så da sier jeg opp ringevikarjobbene. Så hørte jeg på den formanende pekefingeren.. :P

*Dobbelpost, mod Crizpo*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...