Gå til innhold
Hundesonen.no

Hoppe-på-tur


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Ja noen som har tatt hoppe_på_tur før? Nå mener jeg ikke å bestille en uspes. reise. Men hoppepåtur.

Jeg lurer litt på hvordan dette fungerer? Man pakker da kofferten og er klar til å reise når som helst. Men drar man bare på gardermoen og sier ifra der? Eller hvordan er det?

Skrevet

En venninne av meg og familien hennes drar ofte på uspesifiserte ferier. Man ser f.eks på wing.no på charterturer (helst i lav sesong) og følger med på de billigste prisene. Når man ikke tør å vente lengre så bestiller man (får bilett med reisedato osv) men det som er "risken" er at man ikke vet hvilke hotell man skal bo på og man kan risikere og måtte dele bad/toalett osv med andre, eller man kan risikere og måtte bytte hotell i løpet av turen. Venninnen min har dratt på slike turer så lenge hun kan huske og de har alltid fått knall flotte rom på kjempefine dyre hoteller. Dette er mye flaks mendet skjer altså :whistle: Da to venninner av meg dro til hellas i fjor dro de på uspes. reise og endte opp med et 4 stjerners hotell hvor de andre gjestene hadde betalt mange tusen for å bo der, de fikk hele turen og opphold for ca 1500 kr...

Skrevet

hoppe på tur er bare et uttrykk for at man ikke har bestemt seg for reisemå, men velger ett som passer med når man har fri. Så du må søke på restplasser blandt de ulike reiseoperatørene. Så på nyhetene at det meste er fult og veldig dyrt i år pga regnet. Håper dere finner noe.

Skrevet

Oki, ja da har jeg bare litt fortalt helt feil. Men da har jeg forstått at uspes. og hoppe-på-tur regnes som det samme :D

Nei, vi dropper det nå i juli, på bare en uke har jeg sett at de har satt opp prisene, selvom det hadde hvert i morra vi hadde dratt (da får du vanligvis turen for 1500 kr ca. Så om det blir syden på oss i år, så blir det uspes. i august eller noe sånt. Eller kanskje vi sparer hans 4 ferie-uke til høstferien min. Men vi kommer til å bestille uspesifisert. :whistle:

Det må da være en begrensning på hva du kan havne på. Og aldri hørt at noen har kommet på dårlige hoteller, eller hotell der man må dele bad ol. (vet det står at man kan). Men hvor mange hoteller har det sånn?! :ahappy: Det er da veldig få.

Det er vel også ofte de dyre hotellene som det er igjen plasser på, så derfor er kanskje sjangsen større at man havner på et av de bedre hotellene. Og en som driver med reiser anbefalte egentlig å velge spania eller portugal om man skal velge uspes. For disse landene har et litt høyere standard på hotellene sine. Men dette skremmer meg egentlig ikke.

Så nå har vi bestemt oss, at vi venter med syden.ferien og heller holder ut dette drittværet, det kan liksom ikke fortsette i all evighet?! Så når alle har reist, ja da skal godværet komme, også er det de som har driti seg ut. Så satser vi heller på en danmarkstur :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...