Gå til innhold
Hundesonen.no

OT,men må ha svar nå! Angst


Inustaff

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tok et lite bet av den...så ser jeg små hår stikker utav den..kylling har vel for svarte he**** ikke hår??? jeg dro i dem og der kom det ut av skinnet røtter...!!

Kylling har jo ikke hår?HÆ?

Jeg ser masser av små hår på¨den...er det en katt?Hva er det jeg har spist?!ÆSJ!

Jeg tok et lite bet av den,og jeg føler for åspy..

Må jo selvsagt ta med at det er kjøpt på en utlendings sjappe...De tilbereder kanskje mye rart..At jeg ikke tenkte på hvor syke folk kan være...syns det var litt rart at det stod "halv kylling"men så var den delt i 2 ugjenkjennelige deler...ØØØØØØØØØØØ

KAN noen plis svare meg på om kylling hr små hår som stikker ut etter at de er "ribbet"?Jeg analyserer mat og har ikke sett det før!

Vet det er OT men plis svar før det blir sletta!

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

haha, Sikkert katt.

neida, kyllinger har jo sånne dun, så kan vel kanskje være det?

Legger du den forresten under generelt og alt mulig så er det ikke OT :)

Skrevet

masse små hår som stikker ut,med røtter om jeg drar i de...Eg ska ta med meg det der "dyret"og spør de ka **** det e!Sånt piss finne eg meg ikkje i...Eg har aldri sett hår på kylling før,og eg elske kylling!Smakte forresten ikkje så veldig kylling..

Det er masse hår som ligger klint i fettet på skinnet...MASSE!Små hvite"gjenomsiktige"

Hårene er ca 1 cm!

Skrevet

Jeg hører fra en eks-ansatt på Gilde at det kan være mark... *urk*

Et lite googlesøk kan være på sin plass?

Skrevet

nei det er hår...jeg kjenner utseende på røtter...hehe(har et hår som lever i en føflekk som jeg drar ut jevnlig)

Roten er der,og jo mer jeg pritler i den,jo lengre hår finnerjeg...

Jeg blir rasende! Vet ikke hvordan jeg skal søke det opp på google..er ikke flink med sånt..

Skrevet

Ta bilder av det!!

Litt for at jeg vil se! og også kan du sende inn til VG og gjengen, de ELSKER jo slike saker :)

Skrevet

Æsj. Aner ikke hva det kan være det høres i hvertfall forferdelig ut :)

Jeg som nettopp spiste deilige jordbær i fløte og sukker. *Føler for å få det opp*

Skrevet

dere er litt onde! hahaha

får varige men her! har funnet så mye hår nå at jeg VET at det ikke er kylling...

Aldri kjøp mat i pedersgata på pizza sjappa! DRITTFOLK!

Det er stort nok til at det er lett å se,men jeg fikk ikke tilå ta bilde av det!

Skrevet
dere er litt onde! hahaha

får varige men her! har funnet så mye hår nå at jeg VET at det ikke er kylling...

Aldri kjøp mat i pedersgata på pizza sjappa! DRITTFOLK!

Det er stort nok til at det er lett å se,men jeg fikk ikke tilå ta bilde av det!

Har du ikke kamera da? Ikke mobilkamera.

Skrevet

Du har nok fått smake ei rotte tipper jeg.

Men - for å se det på den måten: Dersom den var godt stekt/kokt så er det ikke farlig å spise. Bare litt.... ekkelt. Mest fordi det er en uvant tanke å spise slike dyr.

Skrevet

Ærsj - ærsj!

JEG hadde vurdert to muligheter her.. Den ene er å stikke ned til VG-redaksjonen - DE kan sikkert ta gode bilder i hvertfall. "All PR er god PR" - eller kanskje ikke?

Den andre er å gå til politiet (men da skjer det sikkert ikke stort..)...

Hold oss oppdatert, da.. (blæ!)

Lykke til!

Susanne

Skrevet
Ærsj - ærsj!

JEG hadde vurdert to muligheter her.. Den ene er å stikke ned til VG-redaksjonen - DE kan sikkert ta gode bilder i hvertfall. "All PR er god PR" - eller kanskje ikke?

Den andre er å gå til politiet (men da skjer det sikkert ikke stort..)...

Hold oss oppdatert, da.. (blæ!)

Lykke til!

Susanne

det var jo god idè! eller kanskje mattilsynet eller hva det er å få resturanten lagt ned?

Skrevet

Usj - så ekkelt :unsure:

Kan du ikke bare legge inn de bildene du tok da så kan vi se for det :) ?? Så nysgjerrig da!

EDIT: Og om du kanskje tar bilde i ganske godt lys så blir det bedre?!

Skrevet
Æsj. Aner ikke hva det kan være det høres i hvertfall forferdelig ut :)

Jeg som nettopp spiste deilige jordbær i fløte og sukker. *Føler for å få det opp*

Merker jeg er litt utenom det vanlige ond i dag... :ahappy:

Dem kommer opp om du ikke har skrubba dem skikkelig! Tro meg!

Jeg og samboern var på jordebærslang for snart ei uke siden.. Jeg koooosa meg m masse bær og melk.

På natta ble jeg litt kvalm. På morran var jeg helt ubrukelig,kasta opp bare rødt (trodde det var blod men var nok jordebæra). Var dårlig hele dagen. Nevnte dette på Pinschertreffet søndag, da nevnte Nina dette med polakkene som driter i jordebær-åkern.. Jeg hadde ikke vaska jordbæra. :ahappy::)

Skrevet

Dersom det er hårsekk på den, kan det jo kanskje hentes ut noe DNA og finne ut hva det er. VG har sikkert lyst til å høre om saken dersom det er rotte. :)

Skrevet

Peders ja.... de har jo blitt lagt ned flere ganger på grunn av helsemessige åsyn....

Men ja, ta med deg rottebiten ned til f.eks stavanger aftenblad, de vil nok MER enn gjerne hjelpe deg med å ta bilde av den og lage en liten sak av det...

Det er forresten snart på tide at Peders blir lagt ned for godt de her, har vært LITT for mange sånne saker fra dem nå syns jeg...

Skrevet
Merker jeg er litt utenom det vanlige ond i dag...

Dem kommer opp om du ikke har skrubba dem skikkelig! Tro meg!

Jeg og samboern var på jordebærslang for snart ei uke siden.. Jeg koooosa med m masse bær og melk.

På natta ble jeg litt kvalm. På morran var jeg helt ubrukelig,kasta opp bare rødt (trodde det var blod men var nok jordebæra). Var dårlig hele dagen. Nevnte dette på Pinschertreffet søndag, da nevnte Nina dette med polakkene som driter i jordebær-åkern.. Jeg hadde ikke vaska jordbæra. :):ahappy:

Åh, herregud! :shocked: Seriøst?

Jeg spiste jordbær - maaaasse jordbær for ca en uke siden, vaska dem ikke, dårlig på sånt :rolleyes: Jeg var drit dårlig etterpå - litt senere på kvelden liksom! :ahappy: Æsj, driter dem i jordbær åkern!? :shocked: jææækk..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...