Gå til innhold
Hundesonen.no

Bytte av for når den er vant til et annet.


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

Hei jeg lurte på om dere vet om det har noe og si for benbygningen til Tika at hun gikk på oppblødt royal canin hos oppdrettern, og når hun kom til meg ble hun satt på hills fordi dem ikke hadde valpeforet jeg så etter, hun går heltfint på det foret, men lurer på om det har noe og si for benbygning? hun går på hills mini puppy, og skal egentlig gå på royal canin valpeforet.:ahappy:

Skrevet

tror ikke det har mye å si... Timon hadde Eucanuba hos oppdretteren men likte ikke fòret så han begynte på RC.. så lenge hun liker det og det er riktig for henne tror jeg det skal gå bra..

Skrevet

Hvorfor skal det ha noe å si for benbygningen? :ahappy: Hvilke fór man vil bruke til hunden sin kommer helt an på forskjellige individer. Noen hunder blir flotte i pelsen,holder ideal vekten og har normal avføring av ett fór, mens andre må ha et annet for å oppnå samme kriteriene. Prøv deg frem og finn det riktige fóret for din hund.

Skrevet

Bytta akkurat fra RC Maxi Junior til Hills på tispevalpen min jeg. Det kom jo ut mer enn vi gav henne.

Virker som om hun tar opp mer næring av dette foret, avføringa er fastere :ahappy:

Så lenge du holder deg til et for som er laget for valp på den størrelsen, så tror jeg det går greit.

Men hold deg borte fra dagligvare-for, de har ikke jeg sansen for..

  • 3 weeks later...
Skrevet

Dette ser du på avføringen. Hvis hunden din baiser mer enn før, så gå tilbake til det andre foret. Selv har jeg veldig god erfaring med RC, men har ELENDIG erfaring med Hills... Noen andre er vice versa... Se på avføringen, og ta ting derfra! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...