Gå til innhold
Hundesonen.no

Kloklipp


belgerac

Recommended Posts

Når det gjelder stell og sånn, er jeg veldig langt fra klikkertrening (som jeg prøver å bruke mest mulig ellers). Under stell så MÅ hunden, Tulla har ikke noe valg. Jeg bryr meg ikke om hun liker det eller ikke, bare hun sitter/ligger/står i ro, alt ettersom hva jeg skal gjøre. Etterpå blir det alltid noe morsomt, leke med ball er en slager.

Hey! Huldra! *kremt*

Litt på siden av diskusjonen (kjenner jeg blir litt engasjert her nå): Når ble det "offentlig erklært" at klikkertrente bikkjer "slipper unna" nødvendigheter som påkrevet stell av pels&klør?

Skjerpings, Frøken! :lærer:

Se på denne videoen

Frishaping av den "O` Traumatiske" kloklipp! Vakkert, hva? :P

mmm...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var kjempe snill jeg også der, i begynnelsen... Men det som sjedde da var at jeg fikk ikke klipt klør i det hele tatt. Det måtte seriøs sjelegransking til og jeg mannet meg opp i flere uker... Klipte bare pittelitt om gangen, og prøvde å støtte meg selv opp psykisk. Innarbeide en vane. Prøve ulike ting, og ikke minst: prøøøøve å gjøre det hyggelig og greit for hunden, men første prioriteringen er å få det gjort, og det på et ordentlig vis! Uten så veldig svette fingre og bankende hjerte! :P

Nå går det bedre og bedre. Men hun er 9mnd, og hun går ikke med på å være grei på benken så alt for lenge av gangen. Men for noen mnd tilbake var det jo HELT umulig, så jeg begynner å se lyst på saken. :P

Skal se den filmen der, blir sikkert interessant.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå går det bedre og bedre. Men hun er 9mnd, og hun går ikke med på å være grei på benken så alt for lenge av gangen. Men for noen mnd tilbake var det jo HELT umulig, så jeg begynner å se lyst på saken. :P

Nå sporer jeg vel av tråden ytterligere men siden din er så liten så har du jo et annet alternativ enn å klippe klør på trinnebordet. Jeg legger Freya imellom bena mine når jeg sitter med utstrakte bein i sofaen. Hun sitter fast og klippe-klippe så er det gjort mye raskere og greiere enn om jeg skal stå med henne på trimmebordet hvor hun rygger og vimser.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tro meg, det var det vi prøvde og gjorde hele tiden i begynnelsen. Så en gang tenkte jeg at jeg skulle prøve å ha henne på en benk... Og da fikk jeg faktisk klipt flere og hun holdte seg rolig lengre! Så tenkte jeg at jeg måtte bare prøve å bygge videre på det. Bruker å ha godbiter liggende på andre siden av vasken, så får hun når jeg har klipt en klo eller flere litt ettersom. Også får hun alltid godbiten mens jeg holder i labben hennes. Mistenker at det har noe å si på fremgangen :P

Nå nettopp klipte vi klør og hun var flink under hele seansen. Jeg kunne nok klippet litt til, men hun var så flink at jeg tenkte jeg måtte gi meg nå så hun kanskje fikk et hyggelig minne. Dessuten var hun ekstremt flink! :P Men så er hun veldig sliten... Det har vært en lang og innholdsrik dag..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...