Gå til innhold
Hundesonen.no

Sunnmørshallen 19.mai


Mini

Recommended Posts

I dag var det utstilling i sunnmørshallen.

Mini fikk ck og ble BIM med følgende kritikk :hmm: :

Kompakt kortkroppet hanne,meget bra hode,mørke øyne,utm. reisning og overlinje,bra brystkorg,høyt festet hale,noe knappe bakbensvinkler,utm. pels,"full of himself".

Noen som vet hva "full of himself" betyr? :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Først - GRATULERER med flott resultat :icon_fun: !

Ellers betyr kanskje "full of himself" at han har mye selvtillit?

Du skulle vel ikke tilfeldigvis vite hvordan det gikk med gr. 7 der oppe - det ble stilt en stabijhoun der ser du og jeg er så nysgjerrig :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja,det er noe sånt jeg også tror det betyr...Hehe,det er jo Mini i et nøtteskall det,full av selvtilitt :o

Jeg vet dessverre ikke hvordan det gikk med gruppe 7,reiste før gruppene begynte.... Men hvis du følger med på hjemmesiden til Sunnmøre hundeklubb http://www.smhk.org/ ,så legger de sikkert ut resultatene snart ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...