Gå til innhold
Hundesonen.no

Boerboelvalpen Diva.


Karina+cathy

Recommended Posts

I dag kom den etterlengta prinsessa mi hjem, :) å hun er bare så søt og snill :angel: *enda*

hun har ikke tisset eller noe inne,hun er kjempe flink

Noen ikke fult så fine bilder av boerboel valpen min,hun er tusen ganger finere en på bildene :)

(di bildene ble store :) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nommin! :) Så utrolig skjønn! Jeg har nettopp blitt kjent med en 4 mnd gammel cane corso og de lignet veldig på hverandre :-) ...og den corsoen er nyyydelig! :)

Lykke til med henne, og post gjerne flere bilder!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Søte,søte Divaen til "tante" :)

Lille sjarmtrollet som har klart å til og med få en med valpe fobi til å bli valpesyk :)

Får holde meg til å kosemose og kidnappe Diva innimellom jeg tenker jeg...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja du må få deg en valp Elin,tenk så gøy ;)Men ikke det,du kan nå låne min og..for hun blir nok mer en en håndfull virker det som,snill,men dog litt blond:)nå snorker hun så høyt at jeg hører henne helt ned:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
hei hei

Flott valp du har :innocent: Henta ei boerboel tispe for en måned ca og er fremdeles like fornøyd med henne, flott hunderase..

Ja jeg skal aldri mer ha noen annen rase,jeg er kjempe fornøyd,med alt..valpen er bare gørr skjønn så nå er jeg solgt:)har du bilder av din eller?hvor henta du den?sokna?
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...