Gå til innhold
Hundesonen.no

Redningshund


Aya

Recommended Posts

Jeg tenker litt på dette med redningshund.. Har ganske lyst til å trene det, og Knott virker som hun kan passe bra; utrolig sosial (den mest sosiale valpen dyrlegen hadde møtt), førerorientert, men samtidig selvstendig. Dette kan jo forandre seg, hun er bare tre mnd, men jeg tenker jo litt fremover.. Hvordan bør jeg trene henne mens hun er så liten for å forbrede henne best mulig dersom vi velger å gå for det? Jeg fokuserer nå masse på lek i alle miljøer, og sosialisering i alle miljøer, på forskjellige underlag, hilse på forskjellige mennesker osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror nok du gjør mye riktig, som du gjør. Ellers kanskje lære henne å bruke nesa si for å finne godbiter eller forskjellige ting. Lære henne å plukke opp (apportere) alt mulig av alle slags forskjellige ting. Metall, tøy, plast, tre osv..

Ville tatt kontakt med ditt lokale lag av redningshundene (tror det er DIO 06) og vært med på en trening eller 5. De vil nok bare synes det er en fordel dersom du kommer allerede mens valpen er ganske liten.

Lykke til med treningen. :icon_fun:

Marianne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror nok du gjør mye riktig, som du gjør. Ellers kanskje lære henne å bruke nesa si for å finne godbiter eller forskjellige ting. Lære henne å plukke opp (apportere) alt mulig av alle slags forskjellige ting. Metall, tøy, plast, tre osv..

Ville tatt kontakt med ditt lokale lag av redningshundene (tror det er DIO 06) og vært med på en trening eller 5. De vil nok bare synes det er en fordel dersom du kommer allerede mens valpen er ganske liten.

Lykke til med treningen. :icon_fun:

Marianne

Tusen takk:D Hun leker retriver og bærer på absolutt alt, men jeg skal bli enda flinkere til å forsterke dette.. Er jo tåpelig å kaste det bort dersom jeg kan få det gratis!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke for å ta over tråden. Men om noen har peiling på redningshund så hadde det vært morsomt å vite mer :ahappy: Har lyst til å trene det med min neste hund, men er helt grønn :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...