Gå til innhold
Hundesonen.no

Dagmamma Linn :D Passet Kim :D <3


BareLinn

Recommended Posts

Skrevet

Ååååh.... Nå har lille Kim vært her fra igår til idag..og det har gtt kjempebra :(

Han hadde 2uhell inne igår..

Men inatt har han sovet hele tiden..

Helt fra 22.30 igår kveld - 06.30 idag tidlig :P Da gikk vi på tur :P

Jeg gleder meg bare såå mye til min valp kommer..

Nå har jeg fått en forsmak på hva jeg har i vente :P

Og jeg kan neeesten ikke vente... :icon_confused:

Det kommer sikkert inn noen bilder etterhvert...

Men et stk gal valp er ikke bare bare å ta bilde av :P

hehe...Han er bare mega skjønn asså :P

Skrevet

Så koselig! Hvor gammel er den?

Savner tiden når valpen er "liten og uskyldig" og man kan skylde på at den er valp når den finner på noe tull... :icon_confused:

Skrevet

det er kjempe moro med valp! Tenkt mye på lille Kim etter jeg så bilder jeg, og sier ikke nei til flere bilder.

Peico er 10 uker, begynner å bli litt gal han også, hehe.

Men er jo koselig så!

Han er så kosen, det er bra:)

Gleder meg på dine vegne til din valp kommer jeg!

  • 3 weeks later...
Skrevet

Ja, nå er det vel på tide å legge inn noen bilder fra di gangene Kim har vært her vel :D

Thihi...Treig jeg..Han kommer kanskje til å være her litt i påsken åsså..

(For di som har sett min sytetråd, her inne..)

Det er så utroliiig godt å ha Kim her..Jeg er så utroliig glad i den lille gutten,blitt <3

Utrolig rart..Men han er herlig.. :D

Her er noen bilder av skjønningen min <3

Ikke så mange,men...:P

Noen videoer også :P

:)

Bildene fikk jeg ikk til å laste opp :s

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...