Gå til innhold
Hundesonen.no

Danmark-oslo


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Ja jeg lurer på hvilke alternativer man har for å reise fra danmark til norge.

Rundt østlandet,oslo, og sør-østlandet(larvik og rundt de traktene)...

Hvilke alternativer har man? båt? fly? annet?

Billigst?

Enkelst?

Rakest?

Det MÅ være lov til å ha med hund... (liten valp)

Gjerne skriv hvor lang tid turen tar, hvor hunden må oppholde seg :o

Skrevet

Hei,

Som totalt motstander av det meste som går på vannet (jeg blir så utrolig sjøsyk) så finnes det kun ett eneste alternativ: BIL.

Oslo - Helsingborg - ca 6 timers kjøring. Og da kan man velge om man tar den korte fergen over til Helsingør og kjører derifra ned til K.havn - eller om man forblir i Sverige og kjører til Malmø og tar broen over til K.havn (4 mil lengre enn å ta fergen H.borg-H.gør)

Fergen og broen koster omtrent det samme (ca 200-250,-). Og hvis du skal videre "innover" i Danmark så kommer det nok en bro som koster omtrent det samme..

Kostnad blir jo da bensin/diesel (rundt 65 mil til Købehavn, tror jeg) + alt godteri man greier å dytte i seg i løpet av alle disse timene med lite annet å gjøre enn å spise...

Ferge er "keitete" med hund, da den må være i bilen hele tiden (kan luftes på bildekk). Og den tar jo en haug med timer, og ikke er det så billig heller, men troligvis billigere enn bil-alternativet.

Fly - kjappest, uten tvil. Liten valp kan man jo få i bag inne hos seg på flyet. Større valp må i lasterommet (og da må man også ha et godkjent flybur). Pris er jo umulig å si, da det jo finnes endel utrolig billige billetter å få tak i hvis man kan reise når som helst.

Men tenk da på at det å parkere på Gardermoen er jo også ganske dyrt - så det må også regnes med (hvis man ikke tar drosje/flybuss selvsagt).

Innenriks i Norge er det veldig billig å ha med hund i lasterommet på fly (noen hundrelapper), men med en gang man flyr internasjonalt blir det en HELT annen pris (mye dyrere).

Susanne

Skrevet

Takk for svar :o

Fra Oslo til danmark blir det nok den letteste måten. Men spørs helt på hvordan jeg gjør når jeg skal hjem igjen. Tenkte kanskje at jeg kan ta stena line ned til danmark (og er det inni rette tidsperiode så har jeg "rabattkort"), (kan man forresten ha med bil på stena line?)

Og er det mulig med bil (hvis ikke får jeg vel ta dfds eller stena line) så er det ikke umulig at vi kjører hjem.

Grunnen til at jeg spør er fordi jeg lurer på å importere hund derfra, men vil finne ut ting tidligst mulig. Og skal jeg kjøre så må jeg søke ett eller annet i sverige (noen som husker hva det heter?)

Men tenkte på en av de ferjene som kun bruker noen timer, men der var hund uaktuelt. Jeg har sendt mail til de flyselskapene som drar fra den flyplassen nærmest oppdretter for å høre hvordan det er med hund på fly (har skrevet at det er valp av liten rase).

Nei jeg får vel bare vente på svar fra de, også finne ut mer.

Men igjen takk :P

Bare å si ifra om dere kommer på noen alternativer :P

Skrevet

Säffle eller Swebus - Oslo - København er det billigste

Tar en 7-8 timer i buss da. Men vet at folk har hatt med hund der. En lang tur for hunden.

Ellers er det båt og fly. Fly er raskt og ikke så dyrt lenger, sterling eller norwegian.

Skrevet
Säffle eller Swebus - Oslo - København er det billigste

Tar en 7-8 timer i buss da. Men vet at folk har hatt med hund der. En lang tur for hunden.

Ellers er det båt og fly. Fly er raskt og ikke så dyrt lenger, sterling eller norwegian.

Har du hørt om Cimber Air `? De tar hvertfall med seg hundene inn i flyet om de veier under 6 kg og sitter i et vanntett bur. Tror du drar fra Billund til Oslo. og det hadde passet meg yppelig, men har aldri hørt om flyselskapet ;)

De tok forresten 250 danske kr for hund inne i flyet, er dette mye?

Noen som vent ca priser på fly norge-danmark,danmark-norge?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...