Gå til innhold
Hundesonen.no

Deres hundehold -


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Om dere ser bort fra trening av hundene, hva er dere minst fornøyd med i hundeholdet deres og hvorfor? Er dette ting dere vil gjøre om på når neste hund kommer i hus, eller kanskje allerede i nærmeste framtid?

Jeg er minst fornøyd med det faktum at Ask ikke har tilgang på mer av huset enn det han har. Dermed har han begrenset tilgang til oss - flokken hans. Han står jo ute mye av dagen, og stortrives med det, men jeg skulle ønske han kunne fått være mer inne sammen med oss rundt om i huset, ikke bare i gangen. Jeg føler han blir så avskåret fra oss, selv om vi er mye sammen med han ellers.

Håper jeg får endret dette til høsten, om alt går etter planen kommer jeg inn på ønsket linje og internat, og dermed blir Ask med. Det lille rommet blir ikke det samme som huset her hjemme, og jeg er jo bare en liten del av familien (flokken), men jeg trur det vil bli bedre for han alikevell.

Skrevet

Jeg har skikkelig dårlig samvittighet for at jeg har så lang arbeidsdag to ganger i uka. Riktignok kommer Ingvild hjem ved to-tiden, men jeg er borte fra halv åtte til fem - sekd to ganger i uka. Den ene dagen stikker vi på korpsøvelse igjen, så det blir bare en liten tur på Fibi før jeg er borte et par tre timer til... Dette har jeg tatt konsekvensene av, så min karriere som korpsleder er på hell!

Du Buhund-jenta... Jeg har også hatt hund på hybel! Jeg tror ikke hunden har det minste vondt av å bo på ett rom, sålenge den får dekket sine behov for mental og fysisk trening! Du er jo også der! :rolleyes:

Skrevet

At hun må være såpass mye alene...

Kommer neppe til å forandre seg med mindre jeg blir Lotto-millionær heller... :angry:

Skrevet

At jeg ikke har trent på at hun kan være alene hjemme. Har hun bestandig med meg, men hadde jo vært fint om hun kunne være alene hjemme i enkelte tilfeller.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...