Gå til innhold
Hundesonen.no

Gustav - Tibetansk spaniel


julianne

Recommended Posts

Da er det bestemt. Gustav er vår! Vi skal få vår første tibbe! :Laugh:

Reiste tur-retur Tierp (ved Stockholm) for å hilse på Gustav og oppdretteren i går, før vi bestemte oss. Og hvordan er det mulig å ikke svare ja til en slik skjønnhet? :baby:

19.gif

Han er leveringsklar 12.mars så det er ikke så lenge til vi har hund igjen! Noen må klype meg i armen, for jeg tror jeg drømmer.

Har vært ganske tomt her etter at vi måtte gi fra oss Beaivvás, så vi gleder oss veldig til å ta frem hundesengen, matskålene og bæsjeposene!

For flere bilder ta en titt på hjemmesiden vår:

http://www.julirottene.com/gustav/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

OH MY GOSH! :shocked:

Du er SÅÅ heldig! Har ALLTID vært så sjarmert av den rasen. Også valp også da! :)

Det er nesten litt dårlig gjort å legge ut sånne bilder asså! Får nesten litt lyst å mase på mamma om enda hund, jo. :icon_redface:

Bare så du vet det: JEG MISUNNER DEG! :closedeyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan i alle dager skal jeg få sove i morgen kveld?! :) Eller hva gjør jeg fra tiden jeg står opp (halv 4 på natta), til jeg har kommet fram mange timer senere? Uten at folk stirrer rart på meg eller ikke klarer å få kontakt. På mandag er han hjemme! :Laugh:

Ja, er en så herlig rase! Elsker dem! :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Julianne skrev:
Hvordan i alle dager skal jeg få sove i morgen kveld?! :) Eller hva gjør jeg fra tiden jeg står opp (halv 4 på natta), til jeg har kommet fram mange timer senere? Uten at folk stirrer rart på meg eller ikke klarer å få kontakt. På mandag er han hjemme! :Laugh:

Det er vel den lengste natta og dagen du har i vente :icon_redface: Hehe.. Men når du får lille gustav på fanget stopper tiden helt..

Du får legge ut bilder av han i morgen..

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og da er Gustav hjemme! :Laugh:

Har vært våken i over 20 timer nå, så orker ikke skrive detaljert om turen, men kan slenge inn foreløpig ett bilde og fortelle at alt har godt veldig bra! Han er så utrolig nydelig og flink gutt! Nå skal jeg gå å legge meg, iallfall prøve. Tørr ikke ha han i den høye sengen min, redd for at jeg enten skal mose han eller at han faller ned, så får se om han klarer å ligge ved siden av, eller om jeg sover på gulvet i natt. :icon_redface:

togvoff.jpg

Han lå slik som dette flere ganger...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk! :getlost:

Utrolig nok så har det gått en uke siden vi hentet Gustav hjem og han blir 9 uker gammel idag! Så da har jeg samlet noen av bildene av han som 8 uker gammel, du finner flere på hjemmesiden hans.

8u_05.jpg

8u_08.jpg

Rotte? Katt? Han ligger på skulderen/armen min....

8u_16.jpg

Full fart, men lite å fokusere kameraet på... :-P

8u_18.jpg

Det er ikke tull at tibber liker å ligge høyt, gjerne i vinduskarmen. Her rett ved siden av der jeg sitter ved dataen.

Han sover hele natten igjennom og har blitt flink til å tisse og bæsje ute, selv om det også gjøre inne. Tennene klør, så sokker og annet tyggbar materiale må passes på. Akkurat nå ligger han i stolen ved siden av meg og drømmer. :wub: I dag har han hilst på halvbrødrene mine på 3 1/2 og snart 2 år, det gikk veldig fint! Han er blitt tøffere ute og jeg har begynt med kontakttrening, i tillegg til å bli vant til å bli undersøkt i høret, tenner, labber osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...