Gå til innhold
Hundesonen.no

Når to blir til en


Raksha

Recommended Posts

Noen som har noen tips om hvordan jeg kan få opp humøret på hunden min? Det er tre dager siden jeg mistet min elskede lille Rikke, og jeg merker stor forskjell på Aro. Han "sturer", sover hele tiden, går gjerne i gangen og legger seg og der kan han ligge i mange timer. Prøver å gi han masse oppmerksomhet, men han vil ikke ha. Han er glad for turer og leker ute, men inne vil han bare være i fred. Han har alltid vært rolig inne, men ikke såå rolig... Han har jo mistet sin beste venn, så jeg vil gjøre alt for at han skal ha det bra. Tar det rett og slett bare tid?

Noen tips? Erfaringer?

Det er så vondt å se han slik...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan ikke komme på noen annet enn å skaffe en ny venn til han så fort som mulig jeg, men det passer kanskje dårlig? Ellers tror jeg bare hadde latt han være i fred inne, vært mye sammen med andre hunder han liker ute og gått mer tur for at han skal tenke på noe annet kanskje? Jeg har alltid hatt igjen to når jeg har mistet noen, og hundene mine har lagt irriterende lite merke til at noen er borte <_< .

OT: men jeg så dere alle tre oppgående forrige uke på Nationaltheateret stasjon, så fort det må ha gått? Kjempetrist! :hyper:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir nok et nytt dyr her etterhvert, men jeg orker ikke akkurat nå... Skal passe en hund han kjenner godt i helga, så får jeg se hvordan vi begge takler det og ta det som det kommer etter det.

Svar på OT. du så oss sikkert på vei tilbake fra vet. fredag for snart to uker siden? Rikke var ikke i form i det hele tatt da. Men hun var "oppegående" til siste slutt, heldigvis.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Donny ha akkurat det samme, han lå i sofan, orka ikke å hilse når folk kom på besøk engang.

Han leka som vanli ute, men inne var det trist, om noen nevnte Doffen så løft han hode, for å seom han kom in døra, men han gjorde jo ikke det.

Når Emma kom i hus ble alt bedre, han synest det var rart i starten, men det gikk over, nå er han samme gamle hunden igjen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Først av alt vil jeg kondolere, er så trist når man mister "sin beste venn".

Hunden din har nok allerede glemt Rikke, MEN den vet at det er noe/noen som mangler, noen som den er vant med å ha der og som den satte pris på. Dette vil gå over om kanskje ett par uker. Det som kan være greit i denne "sorgprosessen" er å aktivere den mer enn vanlig, ikke la den ligge å sture da tar det lengre tid. Aktiver den mer slik at du hjelper den å glemme, ha den mest mulig med deg når du skal noe, gå kanskje et par ekstra turer, gi den litt oppgaver osv. så skal du se at den blir bedre om ikke altfor lenge :hyper:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...