Gå til innhold
Hundesonen.no

Hansker og hund...


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

Nå når det er snø og iskaldt ute er det godt med et par hansker på hendene, både ute på tur og på trening. Men om hanskene blir for tykke blir det nesten umulig å belønne med godbiter, fordi hansken er så stor og klumpete :) Til og med vanskelig å bare få med en godbit ut av lomma!

Noen som har annbefalinger på gode hansker som passer til slikt bruk? Tenkte på vanlige ridehansker, det burde kanskje funke? Hva bruker dere?

Skrevet

Jeg bruker ullvotter på tur og tar dem av når jeg skal belønne med godbiter. Med Tinka blir jeg uansett såpass våt på fingrene at det bare blir enda kaldere å beholde vottene på, dessuten blir det så grisete og ekkelt selv om jeg bare belønner med doko. Joda, det er kaldt å gå uten votter når det er fem minus, det blåser, Tinka har allerede gitt meg en del sikkel og hun tar litt hardt etter en godbit jeg har i hånda - men hva gjør man ikke for hundene? Hihi

Skrevet

Sånne hansker med avkuttede fingre, som man kan tre over å så blir det til votter om du skjønner? Husker ikke hva de heter men. Er sånne hanskevotter. De er forresten geniale til fototurer også. De selger dem på forskjellige butikker ala wistex og sikkert på sportsbutikker også. Vet ikke om du skjønner hvilke jeg mener men.

Skrevet
Sånne hansker med avkuttede fingre, som man kan tre over å så blir det til votter om du skjønner? Husker ikke hva de heter men. Er sånne hanskevotter. De er forresten geniale til fototurer også. De selger dem på forskjellige butikker ala wistex og sikkert på sportsbutikker også. Vet ikke om du skjønner hvilke jeg mener men.

Det er veldig smart! Bruker sånne selv! :hyper:

Skrevet
Sånne hansker med avkuttede fingre, som man kan tre over å så blir det til votter om du skjønner? Husker ikke hva de heter men. Er sånne hanskevotter. De er forresten geniale til fototurer også. De selger dem på forskjellige butikker ala wistex og sikkert på sportsbutikker også. Vet ikke om du skjønner hvilke jeg mener men.

Vet hvilke du mener, ønsker meg de til bursdageb. De er så geniale :hyper:

Skrevet

Jeg har endelig funnet et par hansker som funker for meg, Skilom skihansker. De er geniale :hyper: Jeg har kjøpt 3 par fordi jeg er redd for å miste dem.

Skrevet

Leverpostei tuben er kjekk den, om man ikke har en hund som elsker leverpostei over alt på jord, og prøver å rappe hele tuben gang på gang. Det går nemlig fort hull i den, og det blir fryktelig klinete når det tyter ut leverpostei overalt nederst på tuben... :hyper:

Jeg bruker sånne tynne vanter som man kjøper på HM o.l. Har ett helt arsenal og har gjerne med meg et par ekstra så jeg kan bytte når de blir våte og kalde. I tillegg tar jeg på votter (tykke skinnvotter) mellom øktene for å holde varmen. Vantene blir skikkelig stive og illeluktende etterhvert, men pytt,pytt, greit å skille hundevanter og andre...

Skrevet

Jeg har også problemer med dette med frysing på fingrene om vinteren!

Tror nok jeg må kjøpe meg noen tuber med sånn leverpostei, jeg også :hyper:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...