Gå til innhold
Hundesonen.no

Båndtrening


starlight

Recommended Posts

Hvordan trener dere valpen på å gå pent i bånd? Og til å gå på venstre side? Valpen min går stort sett bra i bånd og trekker lite. Men er det noen som går foran som hun helst ville gått sammen med (familiemedlemmer el.l), så drar hun som bare det for å komme seg dit. Noen som har tips for hvordan å trene "bort" dette?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med og snu og gå andre veien, eller bare stoppe(bråstoppe) til både blir slakt? :ahappy: Husk og belønne når hun gjør det riktig.. Hvis du vil så kan jeg utdype det enda mere, men du har vel sikkert fått eller lest om dette?!

hehe, ja har prøvd og lest mye om begge deler.. Prøver nå å stoppe og vente til båndet blir slakt. Belønner også mye hver gang hun da slakker båndet og går pent igjen..men det varer liksom bare til belønningen kommer, før hun raser framover igjen. HUn måå jo bort til de andre:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vær konsekvent, aldri la henne få dra. Skal du gå med flere så kan du kjøpe sele til henne og gjøre det til en regel at hun får lov å dra i sela men må gå pent i halsbåndet, på den måten ødelegger du ikke båndtreninga og du kan trene over kortere tidsrom.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...