Gå til innhold
Hundesonen.no

KVT, privatskole


jeanette-k

Recommended Posts

Er det noen som har noe erfaringer med denne skolen??

Er litt intressert i å kanskje begynne på den, har vert på hjemmesiden deres som har massa bra informasjon. Men er ute etter noen som har gått der eller kjenner noen som har gått der eller går der.

Eller er det noen som vet om andre bra private videregåendeskoler rundt omkring i norge? Helst skoler som har VK1 Allmenfagelig påbygging, da det er det jeg skal gå til høsten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm, KVT- kristen videregående skole.. hvor? Trondheim? Jeg gikk på KVS- kristen videregående skole sør, i Lyngdal. Hvis du leser svarene mine i tråden om hundelinja ser du hvordan jeg hadde det- FANTASTISK. Det anbefaler jeg fullstendig og med hele mitt hjerte;) Det er de beste årene i livet mitt, det var helt herlig, og jeg savner det veldig. Men les svarene mine i den andre tråden du.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skagerak International School i Sandefjord. Alt går på engelsk unntatt norsken (logisk nok :tongue: ) hehe.. Venninna mi går der, hun trives kjempe godt :icon_fun:

Ellers så har du jo jo Wang toppidrett i Oslo og Moss, vet ikke om du driver med sport jeg :)

Ups, så ikke at du skreiv allmennefag påbyggning. Jeg vet ikke om disse skolene har det, jeg tviler. Lykke til :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

International school er såvidt jeg vet kun for de som har IB grunnkurs, og er ganske tøft, men veldig bra. KVS-Lyngdal har påbygg (og utrolig dyktige lærere, veldig høyt snitt). www.kvs-lyngdal.no

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...