Gå til innhold
Hundesonen.no

Jade er blitt syk


Synne

Recommended Posts

. I dag kom vi for å gå en tur med de, men ingen var hjemme, vi hilste på hundene. Alle var okeie.

Vi gikk hjem å stelte med kaninene og spilte litt kort før vi prøvde lykken en time senere. Men da var det noe merke lig med jade, hun skalv og så ut som hun hadde vasnker med å stå å gå. Eg har passet henne lenge og la merke at det var noe med en gang!. Så så eg inn viduet, hun stod å spydde. Stakker jenta mi.. Vi ringte strakts til eierene og sa alt sammen.

De skulle kjøre hjem med en gang. Tre kvater stod vi egstelig og kunne ikke gjøre noe stort. Eierene kom etter de 3 kvaterene og så på jade og sa ; "hun må til Dyrelengen". Meg og vilde gikk, greide ikke å se jade vennen lide sånn.

Så får håpe dere kan håpe med meg og de andre som er glad i Jade, at alt går bra med henne...

Her er et bilder av gullet;;

http://i58.photobucket.com/albums/g272/Syn...to/DSCF0656.jpg

http://i58.photobucket.com/albums/g272/Syn...to/DSCF0659.jpg

http://i58.photobucket.com/albums/g272/Syn...to/DSCF0755.jpg

http://i58.photobucket.com/albums/g272/Syn...to/DSCF0756.jpg

Klem fra en engstelig Synne.

Dere får vite straks om det skjer noe, og alle nyhetene :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...