Marthe Skrevet 16. Desember 2006 Rapporter Skrevet 16. Desember 2006 Med tispen min så tok jeg bare henne ut på beite, og sendte henne ut mot sauene. Denne måten gikk kjempe fint på henne. Med hannhunden min, har jeg ikke lyst å gjøre det på denne måten. Dette er fordi han har et mye sterkere gjeterinstinkt, og jeg er derfor redd for at jeg ikke har god nok kontroll på han. Hvordan gjør de dette på kurs? Jeg ønsker å gå et kurs med han, slik at jeg får testet han. Men jeg er jo selvfølgelig veldig redd for at han skal skade sauene.
borderen Skrevet 17. Desember 2006 Rapporter Skrevet 17. Desember 2006 Det er hvis han har sterkt gjeterinstinkt han har kontroll på sauene da. Med svakt gjeterinstinkt = ingen kontroll
Marthe Skrevet 17. Desember 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 17. Desember 2006 Det er hvis han har sterkt gjeterinstinkt han har kontroll på sauene da. Med svakt gjeterinstinkt = ingen kontroll Ja, jeg er klar over det. Men han har et veldig ekstremt gjeterinstinkt, og jeg er redd for at jeg ikke klarer å ha god nok kontroll på han.
Guest Vicky Skrevet 24. Desember 2006 Rapporter Skrevet 24. Desember 2006 Ja, jeg er klar over det. Men han har et veldig ekstremt gjeterinstinkt, og jeg er redd for at jeg ikke klarer å ha god nok kontroll på han. Kan prøve å ha på munnkurv første gangen for å være på den sikre siden. Vet noen pleier å gjøre det sånn første gangen de prøver.
Pikenidalen Skrevet 2. Juni 2007 Rapporter Skrevet 2. Juni 2007 Eller start inni et lite avgrenset område - så slipper man denne jagingen. Lettere å få kontroll da, men det var erfaring fra min rase. Og la nå ikke sauen være nyklipt da..
mbakkevold Skrevet 1. Juli 2007 Rapporter Skrevet 1. Juli 2007 Når pappa har trent sine border collier, pleier han å begynne med å gjerde inn sauene i en liten innhegning, og la hunden sirkle rundt den. På den måten får han testa hunden, samtidig som sauene er helt trygge.
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar