Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lillegutt var verdens beste katt!Fikk han når jeg var 9år gammel(2001),og han var den første katten jeg fikk.Han var en del syk når vi hadde han,spydde,bæsjet diare og sånt.Han var verdens beste og ikke minst nydeligste pus.Han var en mix,han var orange og hvit,og langhåret.Jeg hadde lenge ønsket meg katt og han var en stor drøm.Husker den dagen han kom hjem til oss,og jeg var bare så stolt,tror han var 4-5måneder gammel når vi fikk han.Etter hvert fikk vi katten Sessi,som er ca.1år yngre enn han.I begynnelsen likte de ikke hverandre,men etterhvert ble de bestevenner og sov sammen og var bare så nydelige sammen! :barfy:

14.januar 2005 var jeg syk,og skulle ikke på skolen.Vi hadde hatt Pia(hund) i nesten 1mnd den 14.jan.Jeg våkna sånn i 08:00 tiden,og spurte mamma om Lillegutt var kommet inn,for det var veldig skjeldent at han var ute så lenge,spesielt om natta.Hun sa nei,og sa at han sikkert dukket opp snart.Etter 1times tid gikk hun ut på trappa og ropte på han,for da kom han som regel vis han hørte det.Mamma så noe orange/hvitt som lå i snøen på andre siden av veien og ropte på pappa.Hun sa det lignet på Lillegutt,og pappa kledde på seg og gikk ut for å se hva det var,han sa det sikkert bare var en pose eller noe sånt.

Jeg satt i vinduet for å se hva det var,jeg så pappa løfte det opp,og så med engang at det var Lillegutt!Jeg hadde bare på meg pysj,men sprang rett ut uten sko eller noe på beina,rett over veien.Der sto pappa med Lillegutt i armene og sa han var død!Jeg begynte å gråte og tok Lillegutt i armene mine og sprang inn.Jeg fikk helt sjokk.Han var død og det var ingenting vi kunne gjøre med det.Mamma ringte til politiet og spurte om noen tilfeldigvis kunne ha kjørt over en katt i natt,politiet sa at det var noen som hadde ringt og sagt at de trodde de hadde kjørt på og skadet et dyr i 03:00 tiden om natta.Det som er det verste er at INGEN sjekket det når de ringte å sa de hadde kjørt på et dyr,og de som kjørte på han bare kjørte videre.Lillegutt døde ikke momentant,han var i live for han hadde gått helt opp i vei kanten,og det var fullt av blod både der og på veien.

Jeg husker det som om det var igår,kommer aldri til å glemme den dagen!Vi savner deg så mye Lillegutt,og vi ville gjort hva som helst for å få deg tilbake,men det er umulig!

Elsker deg,og kommer alltid til å elske deg,alle i familien elsker deg!<3

Du var verdens bestekatt,og fikk mange fine kattunger.

Savner deg pusen min,hvil i fred Lillegutt!</3

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...