Gå til innhold
Hundesonen.no

skremt etter å ha vært alene hjemme


rian

Recommended Posts

Skrevet

Jeg opplevde noe skremmende i går.

Knerten var alene hjemme når jeg var på trening med Felix. Knerten er vant til å være alene hjemme (når jeg er på jobb), siden han har vært alene hund i mange år.

Thomas måtte jobbe overtid og kom hjem samtidig med meg og Felix. Thomas låste opp døren og det vi er vant til er en spinn vill og glad Knerten.

Men den Knerten vi fant når vi kom hjem var en liv redd Knerten med halen hengende ned og krypende til gulvet ;)

Når Thomas bøyde seg ned for å hilse så krøp han helt sammen og jeg kunne se reddselen i øynene hans. Jeg lokket han bort til meg og samme skjedde når jeg skulle hilse.

Siden jeg hadde vært på tening hadde jeg ennå pølsebiter i lomma. Tok ut en bit for å gi han, og han bruker å bli spinn vill når han får god biter, men nå luktet han på den og lot den være ????

Jeg gikk ut med kun han for at han skulle få tisse, han løp bak en rosenbuske og gjemte seg, jeg måtte sette meg ned å lokke han frem. Da søkte han trygghet hos meg. Jeg løftet han opp og vi gikk inn. Da vi kom inn døren skal han som et aspeløv. ;)

Thomas kom til og han søke trygghet hos oss begge to. Han er en skikkelig sussegutt, men nå la han bare snuten mot munnene våre.

Thomas tok Knerten med seg og satte seg i stolen og koset. Etter hvert roet han seg. Og etter en time var han som normal igjen.

Hva kunne ha forårsaket dette? Ingen kunne ha kommet seg inn til han for alle dører og vinduer var låste...

I dag er han helt normal igjen, men..... Er redd for hva som har skremt han og om det kan skje igjen...

Det var helt forferdelig å se sin egen trygge, snille og gode hund så redd.... :)

Skrevet

Kanskje det har skjedd noe utenfor hos dere? Høye lyder osv??

Synd at han var så redd, håper det ikke har gjort så han er redd for å være alene i fremtiden. :)

Skrevet

Vi bor landlig til, så det er skjelden at det er så mye som skjer.

Men Knerten har aldri visst redsel for lyder før, men man vet aldri...

Skrevet

:) Tantes lille gullgutt da! Uff, fikk helt tårer i øynene jeg nå.. Det første jeg tenkte på var at han kanskje fikk vondt av ettellerannet...! Han er jo en gammel mann...! Kanskje ringe til dyrlegedamen og få sjekket han, det ligner jo ikke Knertegutt å være sånn! ;)

Godt at han er bedre nå! Gi han en stor klem og en suss fra meg og jentene da!

En annen ting.. Var kattene inne? Virket de noe anderledes når de evt kom inn igjen? Snakket med noen naboer som kanskje var hjemme da?

Skrevet

:) Tantes lille gullgutt da! Uff, fikk helt tårer i øynene jeg nå.. Det første jeg tenkte på var at han kanskje fikk vondt av ettellerannet...! Han er jo en gammel mann...! Kanskje ringe til dyrlegedamen og få sjekket han, det ligner jo ikke Knertegutt å være sånn! ;)

Godt at han er bedre nå! Gi han en stor klem og en suss fra meg og jentene da!

En annen ting.. Var kattene inne? Virket de noe anderledes når de evt kom inn igjen? Snakket med noen naboer som kanskje var hjemme da?

Kattene hadde vært ute, men kommet inn en eller gang løpet av ettermiddagen. De virket helt fine, de lå å sov...

Han er den gode gammle nå, men skal ringe å prate med dyrelegedamen jeg!

Skulle gi en suss tilbake til tante og jentene ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...