Gå til innhold
Hundesonen.no

skremt etter å ha vært alene hjemme


rian

Recommended Posts

Jeg opplevde noe skremmende i går.

Knerten var alene hjemme når jeg var på trening med Felix. Knerten er vant til å være alene hjemme (når jeg er på jobb), siden han har vært alene hund i mange år.

Thomas måtte jobbe overtid og kom hjem samtidig med meg og Felix. Thomas låste opp døren og det vi er vant til er en spinn vill og glad Knerten.

Men den Knerten vi fant når vi kom hjem var en liv redd Knerten med halen hengende ned og krypende til gulvet ;)

Når Thomas bøyde seg ned for å hilse så krøp han helt sammen og jeg kunne se reddselen i øynene hans. Jeg lokket han bort til meg og samme skjedde når jeg skulle hilse.

Siden jeg hadde vært på tening hadde jeg ennå pølsebiter i lomma. Tok ut en bit for å gi han, og han bruker å bli spinn vill når han får god biter, men nå luktet han på den og lot den være ????

Jeg gikk ut med kun han for at han skulle få tisse, han løp bak en rosenbuske og gjemte seg, jeg måtte sette meg ned å lokke han frem. Da søkte han trygghet hos meg. Jeg løftet han opp og vi gikk inn. Da vi kom inn døren skal han som et aspeløv. ;)

Thomas kom til og han søke trygghet hos oss begge to. Han er en skikkelig sussegutt, men nå la han bare snuten mot munnene våre.

Thomas tok Knerten med seg og satte seg i stolen og koset. Etter hvert roet han seg. Og etter en time var han som normal igjen.

Hva kunne ha forårsaket dette? Ingen kunne ha kommet seg inn til han for alle dører og vinduer var låste...

I dag er han helt normal igjen, men..... Er redd for hva som har skremt han og om det kan skje igjen...

Det var helt forferdelig å se sin egen trygge, snille og gode hund så redd.... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:) Tantes lille gullgutt da! Uff, fikk helt tårer i øynene jeg nå.. Det første jeg tenkte på var at han kanskje fikk vondt av ettellerannet...! Han er jo en gammel mann...! Kanskje ringe til dyrlegedamen og få sjekket han, det ligner jo ikke Knertegutt å være sånn! ;)

Godt at han er bedre nå! Gi han en stor klem og en suss fra meg og jentene da!

En annen ting.. Var kattene inne? Virket de noe anderledes når de evt kom inn igjen? Snakket med noen naboer som kanskje var hjemme da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:) Tantes lille gullgutt da! Uff, fikk helt tårer i øynene jeg nå.. Det første jeg tenkte på var at han kanskje fikk vondt av ettellerannet...! Han er jo en gammel mann...! Kanskje ringe til dyrlegedamen og få sjekket han, det ligner jo ikke Knertegutt å være sånn! ;)

Godt at han er bedre nå! Gi han en stor klem og en suss fra meg og jentene da!

En annen ting.. Var kattene inne? Virket de noe anderledes når de evt kom inn igjen? Snakket med noen naboer som kanskje var hjemme da?

Kattene hadde vært ute, men kommet inn en eller gang løpet av ettermiddagen. De virket helt fine, de lå å sov...

Han er den gode gammle nå, men skal ringe å prate med dyrelegedamen jeg!

Skulle gi en suss tilbake til tante og jentene ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...