Gå til innhold
Hundesonen.no

RIK treningssamling i Bergen!


Recommended Posts

Skrevet

Norsk Schäferhund Klub

avdeling Bergen

Arrangerer

RIK treningssamling

03. - 05. november 2006

RIK komiteen har gleden av å invitere til RIK treningssamling

med Odd Jøran Eide den 03. - 05. november 2006.

Odd Jøran konkurrerer aktivt med sine rottweilere,

og har utmerket seg positivt de senere årene.

Han har en rekke fine plasseringer, og har plassert seg

høyt på nasjonale og internasjonale stevner, bl.a Norgesmester IPO III for Rottweilerer i 2004 og 2005.

Han har i tillegg en 11 plass i VM for Rottweilere 2004.

Odd Jøran er til dagen avdelingsleder for

Oslo Hundeskole avd. Østfold.

Når det gjelder samlingen, vil det bli både teoretisk

og praktisk arbeid med hund, og den individuelle treningen

vil ta for seg RIK gruppe A, B og C.

På treningssamlingen vil det bli mulighet til å delta med hund

og som observatør. Ønsker en person å delta med mer enn

en hund, vil det bli et pristillegg for hver ekstra hund.

Vi ser oss nødt til å sette et max antall deltaker, så her er det førstemann til mølla prinsippet som gjelder!

Er du interessert i å delta med hund, bør du IKKE nøle,

så send påmelding ASAP.

For de som ønsker å delta med egen hund

MÅ påmeldingen inneholde en oversikt over nivået

på hunden og hundeførere som skal delta,

slik at instruktøren kan forberede seg best mulig.

Påmeldingsavgift:

Deltaker med hund: Kr 800,-

Observatør: Kr 250,-

Minner om at alle som skal delta i gr. C, MÅ ha RIK lisens fra NKK.

Høres dette interessant ut,

eller ønsker du mer informasjon, ta kontakt med:

Arvid, Tlf: 56 33 07 74 / 95 20 50 31

E-mail: [email protected]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...