Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kjøper utstyr til for hesten?


MegaMarie

Recommended Posts

Er det noen som kjøper utstyr til hesten de har på for eller?

Jeg har lyst til å gjøre det, jeg syns det er så fint for da virker det som om at det er din hest.

Jeg kan jo bruke det på andre hester etter på da, med mindre jeg broderer navn på og slikt.

Har f.eks lyst til å kjøpe et tur dekken.Kanskje grime og leie tau vis eieren har dårlig smak på det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 10 months later...

Jeg hadde traveren min på trener stall en stund, og for at jeg skulle slippe å betale tok jeg imot en drektig hoppe fra travtreneren. Hun reiste hjem 2 uker før hun fikk føllet, men da hadde jeg allerede kjøpt grime til føllet, som var så stor at den ikke passet før føllet var 8mnd. :) NÅ bruker føllet den grima :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 8 months later...

For mange år siden da jeg red på rideskolen så hadde jeg alltid annsvar for en eller annen pøbel hest og jeg kjøpte gud vet hvor mye utstyr igrunn.

Brukte mange mange tusen og har aldri klart å selge det som jeg har igjen siden det er så mange fine minner :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Jeg har blant annet refleksridedekken, reflekser og ha på bena, egne børster, shabrak (bruker den ikke så mye) etc..

Har kjøpt grime, men den solgte jeg videre til ei anna jente :whistle:

Synes det er såå kjedelig når eieren til fôrhesten nesten aldri kjøper nye ting til han! Tenk hvor masse utstyr hesten min hadde hatt hvis jeg hadde fått meg hest, da... :shocked:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Til bursdagen min i september fikk jeg en føllgrime med leietau, selvom jeg absolutt ikke har egen hest :P

Var ment til lille Florida Dream, yndlingshesten min. Grima var litt stor da hun fikk den, så hun bruker den fortsatt :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, jeg handler manstrikker, hovrasper, hovkniver, hodelag og grimer til hestene på jobben, når jeg har råd. Spesielt til Kilmore(vallaken), Ålsbrunen(hingsten) og ÅlsJerka(føllet), da. Avlshoppene og 3års-hoppa blir jo ikke så mye brukt, så de har jo ikke bruk for noe særlig. :)

Har kjøpt grime, leietau, hodelag og tøyler til Kilmore, manstrikker til han og hingsten(for de går jo løp iblant, da må de være pene!). Grime og leietau til Jerka.

Og hovrasp og hovkniv er jo på deling mellom Jerka, moren hennes, den andre avlshoppa og 3årshoppa, egentlig, for det er bare de som går uten sko. Men skjærer jo høvene på hingsten og vallaken iblant også, når de skal skos på nytt og sjefen er sliten etter nattevakt, da tar jeg grovarbeidet, så smeller han på skoene. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har blant annet refleksridedekken, reflekser og ha på bena, egne børster, shabrak (bruker den ikke så mye) etc..

Må bare spørre.. har ikke eieren sørget for å ha reflekser på hesten sin selv slik at du har måtte kjøpe det, eller har du bare kjøpt ekstra??

Vannvittig tankesløst å sende hesten sin ut med en 12 åring uten reflekser i hvertfall. Både for hest og rytter. Burde ikke være opp til forrytteren å sikre seg og hesten i mørket. Det er det da jaggu hesteieren som skal stå for!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blondiemamma: Mange fôrryttere kjøper nytt sånt til hesten likevel, bare for morro skyld og for at hesten skal få nytt. Så jo det på rideskolen jeg jobba på, de som hadde fôrhester der, hadde jo fullt utstyr til minst en hest, utenom sal liksom. De hadde beinbeskyttere og bandasjer og reflekser og refleksdekken og regndekken og svettedekken og vinterdekken og hodelag til dressurridetimen og hodelag til sprangridetimen og halebandasje og fullt strigleutstyr..

Hvor de fikk alle pengene fra, aner jeg ikke. Hvorfor de absolutt skulle ta opp 3/4 av plassen på salrommet/loftet aner jeg ikke. Hvorfor de skulle ha egne utstyrskasser med lås på, så de kunne ha det de kanskje brukte 1 gang på et halvår, i stallen, uten at noen stjal det, det vet jeg ikke. :)

Skjønner heller ikke hvorfor hele gjengen hadde minst to par sporer i utstyrskassene sine når de ikke fikk bruke sporer annet enn på Didrik på dressurtimen. ;) Og hun som oftest red ham der, brukte ikke sporene, for hun klarte å få ham til å fungere uten. ;)

Må bare flire litt av dissa jentene altså. Men, om det er det de vil, så værsågod, liksom. ;) Kjøpe fleecedekken i størrelse cob til en shetlandsponni, fordi det bare var i den størrelsen at de hadde det i lyseblått, jaaada. Ikke mine penger, ikke mitt problem. ;)

Men, selvfølgelig skal eier selv sørge for at alt av sikkerhetsutstyr er tilgjengelig, og kreve at fôrrytter/hestepasser bruker det. Jeg setter ALLTID på reflekser på hesten før jeg rir ut, fordi at OM noe skulle skje, at jeg falt av og slo meg bevisstløs, eller ett eller annet, slik at det ble mørkt før vi kom oss hjem, eller at hesten var ute i mørket, så vil jeg at hesten skal SYNES. Den skal ikke påkjøres fordi jeg er lat og ikke gidder å sette på 2-4 beinreflekser.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...