Gå til innhold
Hundesonen.no

vært hårmodell idag


Anettex

Recommended Posts

Skrevet

Hei Anettex!

Det ble kjempetøfft jo! Ble straks mere typete og tøff! Meget bra! :(

Jeg satt også hårmodell i min ungdom og endte opp med ikke fullt så tøff kubesveis... sier kanskje litt om hvor lenge siden det er :unsure:

skulle veldig gjerne likt å sett det :D

takk takk for skryt! godt å prøve noe nytt

Skrevet

KJempe fint ble det! Hvor mye måtte du betale for det? MÅ man betale når man er hår modell? Har kjempe lyst til å gjøre noe med håret men det er jo så dyrt!

Skrevet

Enig med Pip her jeg! Skikkelig typete og tøfft!

Husker med gru hvordan jeg ble seendes ut da jeg satt modell som 19 åring.. Fikk den kjerringklippen!! Ikke tull engang! Det var det værste jeg noensinne har vært med på, og derav--- satt aldri modell igjen gitt :)

Skrevet

thank you! nå har dere ikke sett bak håret da.. der er det veldig kort.. jeg betalte ingenting nei.. var dyktige frisører som hadde lært den nye trenden i London og trengte prøvekaninertil og teste ut frisyrene!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...