Gå til innhold
Hundesonen.no

Tatt permanent


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tar steget og lager en tråd om meg :D som flere har gjort før. Tok permanent på fredagen som var så nå legger jeg ut før og etter bilder :D

(tatt med mob.kamera så er ikke veldig bra kvalitet)

FØR:

megtralala.jpg

ETTER:

mykroll3.jpg

mykroll2.jpg

En tråd uten mening kanskje :) Kan godt si hva dere syns :D

Skrevet

Takk takk :) ja jeg tok permanent for mange år siden også, men fant ut nå at jeg var så lei av det rette håret mitt, og ville ta det på nytt :D Litt mye krøller, men det går :D

Skrevet

det var veldig fint! :)

Nå er jeg veldig glad i flatt hår da (fordi jeg ikke har det selv), så bruker flatetang. :D Men du kledde krøller!

Skrevet

Takk takk

det var veldig fint! :)

Nå er jeg veldig glad i flatt hår da (fordi jeg ikke har det selv), så bruker flatetang. :D Men du kledde krøller!

Tror det er litt sånn, de med krøller vil gjerne ha flatt hår mens flere med flatt hår vil å krøller (gjelder jo ikke alle da, men noen). Kan vi bytte da kanskje? :D

Skrevet

Takk takk

Tror det er litt sånn, de med krøller vil gjerne ha flatt hår mens flere med flatt hår vil å krøller (gjelder jo ikke alle da, men noen). Kan vi bytte da kanskje? :)

Har ikke akkurat krøller da. Det er det som plager meg! HAr bare sånn hersens fall... Da er det enklere å flate håret enn å krølle det :D Tenker på tid...

Skrevet

Takk takk :) ja jeg tok permanent for mange år siden også, men fant ut nå at jeg var så lei av det rette håret mitt, og ville ta det på nytt :D Litt mye krøller, men det går :D

Har tatt permanent to ganger jeg også, da jeg var 10 år og da jeg var 19. Synes selv det var veldig uvant i begynnelsen, men ble mer fornøyd når det ikke var så krøllete og ikke luktet så permanent av det :D

Skrevet

Har tatt permanent to ganger jeg også, da jeg var 10 år og da jeg var 19. Synes selv det var veldig uvant i begynnelsen, men ble mer fornøyd når det ikke var så krøllete og ikke luktet så permanent av det :D

Lukta er definitivt værst :) Men kan virke som krøllene går ut fort, ikke sikker, men det får tiden vise :D (mulig jeg ligger dem ihjel) haha.

Skrevet

Så fin du ble :) Jeg har også tenkt litt på å ta permanent nå, har gjort det før også. Får jo litt mer liv og volum i håret! Pleier å ta sånn hjemme permanent jeg da, så varer det ikke altfor lenge. En venninne av meg tok det hos frisøren, var meningen at det skulle gå ut etter ca 2mnd, men det varte i nesten 2 år, så hun ble kalt sauen tilslutt :D hehe.. Hvor tok du din? Hvpr mye kosta det, evt. hos frisør?

Skrevet

Jeg tar steget og lager en tråd om meg :) som flere har gjort før. Tok permanent på fredagen som var så nå legger jeg ut før og etter bilder :D

(tatt med mob.kamera så er ikke veldig bra kvalitet)

FØR:

megtralala.jpg

ETTER:

mykroll3.jpg

mykroll2.jpg

En tråd uten mening kanskje :D Kan godt si hva dere syns :D

Da er vi to! Jeg har også tatt krøller i dag! Det jeg har tatt regnes visst ikke som permanent da, men det ligner. Det heter highlines det jeg har tatt. Jeg har også litt mye krøller nå, men etter et par dager vil de blir mer sånne store krøller - bølger. Kjempegøy! Tror det er lenge siden jeg har vært så fornøyd med håret mitt! :D

Skrevet

Så fin du ble :D Jeg har også tenkt litt på å ta permanent nå, har gjort det før også. Får jo litt mer liv og volum i håret! Pleier å ta sånn hjemme permanent jeg da, så varer det ikke altfor lenge. En venninne av meg tok det hos frisøren, var meningen at det skulle gå ut etter ca 2mnd, men det varte i nesten 2 år, så hun ble kalt sauen tilslutt :D hehe.. Hvor tok du din? Hvpr mye kosta det, evt. hos frisør?

Tok det hos frisør, og betalte 800 eller noe. (tok det ute på "landet" haha) om jeg tar det på senteret her må jeg hvertfall oppi 1200, men har også et annet sted utenfor senteret som ville tatt 700-800 kr for det.

Sist jeg tok så hadde jeg krøller helt til håret vokste ut. syns egentlig det ble finest når det vokste ut litt og jeg klipte meg skulderkort.(aner ikke hvorfor, men likte det aller best sånn).

Men får se hvor lenge denne permanenten varer da. Håper den er der i LANG LANG tid :)

Skrevet

Tok det hos frisør, og betalte 800 eller noe. (tok det ute på "landet" haha) om jeg tar det på senteret her må jeg hvertfall oppi 1200, men har også et annet sted utenfor senteret som ville tatt 700-800 kr for det.

Sist jeg tok så hadde jeg krøller helt til håret vokste ut. syns egentlig det ble finest når det vokste ut litt og jeg klipte meg skulderkort.(aner ikke hvorfor, men likte det aller best sånn).

Men får se hvor lenge denne permanenten varer da. Håper den er der i LANG LANG tid :)

husk at håret ikke må være for slitt til dere som skal ta! og det får an og ta permanent som varer i noen mnd hos frisør! jeg trenger permanent model i uke 42 så er det noen som melder seg frivillig? 150 kr!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...