Gå til innhold
Hundesonen.no

Omega 3


Calum

Recommended Posts

jeg har hatt problemer med ekstrem røyting på mine to, så jeg bestemte meg for å prøve.

det jeg gjorde var å kjøpe 1 flaske salmopet til doffen og i flaske omega 3 fra dyrebutikken til donny, Begge virka, de minska røytinga finere pels osv, men tror jeg må si at jeg synest omega 3 funka best ja

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har noen erfaring med om omega 3 faktisk hjelper mot røyting?

Min røyter ikke noe unormalt mye, men kjenner fler som har fått bukt på problemet ved å bruke dette. Klart.. hvis bikkja får et skikkelig drittfór så hjelper neppe olje alene.

I alle tilfeller disse fettsyrene gunstig for hele hunden, så min anbefaling er å kjøre på :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

JA!! jeg kan trygt med hånden på hjerte si at omega 3 virkelig hjelper mot røyting og få bedre pels...

Min hund odin, røytet så utroilg mye her i sommer, han hadde fått veldig matt pels og var megatynn i pelsen...såg ut som han var helt bar på magen...men med omega3 i fôret så har han virkelig blitt bra igjen! nydelig pels, som virkelig ahr blitt tykk også...og er ikke matt lengre..så ja, det funker, men det må gå over litt tid altså...det finker ikke etter bare 14 dager...må la det gå litt tid!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...