Gå til innhold
Hundesonen.no

bekymret fòr leverandør..


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Ellinor antonsen (olivers, trondheim) ringte meg første skoledag, og en smule bekymret spurte hun om alt sto bra til med meg. Svarte at jeg hadde det da bra jeg..så spurte hun om hunden hadde det bra. Joda, han hadde da det. En smule forfjamset utbryter hun; Du er klar over at du ikke har kjøpt mat til hunden på over 4 mnd?!

Måtte le jeg, og forklarte at vi driver å tester ut lone star, men at hunden hadde bedre appetitt med olivers, så det kan hende vi "kommer tilbake". Dermed fikk jeg jo advertising lista over forskjeller på de to forene, og hun mente jo selfølgelig at olivers er et bedre fòr, og at jeg fikk se til å kjøpe litt ordentlig mat til hunden igjenn :P

Visste Oliver`s tar vare på kundene sine, fikk det bekreftet nå. Hehe. De trudde sikkert Ask hadde gått med eller noe :P Hvertfall jeg fleipet med at jeg hadde kjøpt meg italiens mynde, og hadde byttet bort ask :P Ellinor sto da i bakgrunnen å hørte sikkert ikke det hele, og fikk ikke med seg at jeg fleipet..hehe.

Flere med leverandørs historier? :P

Skrevet

Tror nok du ble utsatt for et salgstriks, jeg! Tenker de går gjennom kundelistene sine innimellom og har sett at du ikke har bestilt på en stund. Dermed ringer de og prøver å få deg tilbake :P

Skrevet

Tror nok du ble utsatt for et salgstriks, jeg!

Er nokk salgs triks ja...de går igjennom listene sine og ringer opp til de som ikke har bestillt på lenge for å prate litt. :P

Skrevet

ikke noe leverandør histori men må bare si at Ellinor er så arti:)

gikk kurs med henne for ikke så veeldi lenge sia.

Signerer den. :P Har vært på kurs med både henne og John Ketil. Like morsomme begge to. :P

Skrevet

Signerer den. :P Har vært på kurs med både henne og John Ketil. Like morsomme begge to. :P

Enig! og det at det er netopp dem som leverer olivers, gjør at jeg faktisk ikke trur det var noe salgstriks, selfølgelig, de ville sjekke om jeg fremdeles var en kunde, men hun ringte nok ikke bare for å få solgt mer fòr, hun har nemlig mer enn nok å gjøre med å forberede seg til å dømme NM eller hvar det KM..) i bruks i helgen :P Så hun ville forsikre seg om at alle hadde det de trengte før de drar bort :P :P Ren service! :P

Skrevet

Etter slik jeg kjenner så er dette ikke noe salgs triks nei, verken ellinor eller jon

Ketil er slik.

Donny var eneste hann hunden på kurset vårt :P

så han ble litt dulla med etterhvert :P

Skrevet

Ellinor er ei super dame, og inntrykket mitt er at hun bryr seg om folk hun kjenner og hundene deres (er ikke fôrkunde av henne).

Men hun driver jo butikk også, så det var nok en salig blanding, tenker jeg :P

Skrevet

Vil ikke kalle det salgstriks, men kundeoppfølging. To helt forskjellige ting! Og kundeoppfølging får man sjelden nå til dags! Her er det snakk om folk som driver "butikk", det er sant, men det er også snakk om folk som faktisk oppriktig interesserer seg for og bryr seg om kundene sine. Det skulle vært flere som John Ketil og Ellinor der ute!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...