Gå til innhold
Hundesonen.no

Den ***** naboen...


Zandile

Recommended Posts

Skrevet

...og bikkjene hans!

Har en nabo som har to hunder. Vet ikke helt hva han skal med disse dyra,

for de står utelukkende i hundegård hele tiden! Siden vi flyttet inn her vi bor nå har vi sett dem gå

tur med hundene kun 1 gang! Og i flg. huseieren ble han overrasket over at de faktisk hadde gått

tur med de i det hele tatt.

Nåvel, ikke så mye å utsette på hundegården, de har mulighet til å gå inn i ett uthus hvor det sikkert

er mat og vann, tydeligvis litt for mye av det første da støveren er direkte feit. Nei, hundegården er

nok ikke problemet for oss.

Det er derimot den sinnsyke gaulinga disse bikkjene lager hver bidige gang de ser noe bevege seg

utenfor hundegården! Og jeg snakker om en uling som ville fått hunden fra Baskerville til å løfte

øyenbrynene i taus anerkjennelse! Hele fordømte dagen og til langt på natt holder den på, noen

ganger også med akkompagnement av dachsens hese forsøk på å være med i koret. Spesiellt ille

blir det når de ser våre hunder... da tar det helt av, høres ut som udyrene tilter i rabiesfråde!

Huseieren vår har tydeligvis snakket med eierne av disse hundene om denne støyen uten at det har

ført til noe som helst. De har etter sigende forsøkt seg med sitronhalsbånd uten effekt.

Nå vurderer jeg å anmelde spetakkelet for brudd på den nye hundelovens § 28, seksjon C.

Ugreia er vel det at hvis jeg gjør noe slikt har jeg en sterk mistanke om at da vil dagene til disse

stakkars dyra være talte. Spørsmålet er kanskje om det hadde vært like greit for de å få slippe...?

Virker som om de er noe ...eh... skada slik de er nå.

Noen som har noen formening om ett slikt hundehold som naboen bedriver her?

Skrevet

**** så tragisk, stakkers dyr......

Bjeffingen har vel blitt en form for selvstimulering i mangel på andre aktiviteter :)

Nå sier du ingen ting om hvor lenge dere har bodd der, men er det snakk om måneder ville nok jeg vurdert å anmelde det. Er det ingen av de andre naboene som reagerer? Hundenes dager behøver ikke å være talte pga en anmeldese, eieren kan jo slippe unna med en advarsel (som forhåpentligvis hjelper!)

Skrevet

Ja har det samme problemet her vi bor også at naboen har 2 hunder som står i hundegården hele dagen...Har sett 2 ganger at hun har luftet dem samt stelt pels osv... De står hele dagen å ''bjeffer'' blir gal snart :) Merkeligt at ingen har meldt dette ennda.. Vurderer og gjøre dette selv for jeg syns så synd på hundene!

Skrevet

Du kan jo prøve å nevne det for dem? De vil nok få beskjed om å holde hundene inne, eller stille på en ellerannen måte, før politiet avliver bikkjene. Hvis ikke de bor i stavanger.

Men det er ganske irriterende ja.. Alle har hatt en sånn nabo.

Skrevet

Du kan jo prøve å nevne det for dem? De vil nok få beskjed om å holde hundene inne, eller stille på en ellerannen måte, før politiet avliver bikkjene. Hvis ikke de bor i stavanger.

Men det er ganske irriterende ja.. Alle har hatt en sånn nabo.

PUH, ikke jeg heldigvis! Og det er jeg rimelig glad for.

Men altså, ja, jeg forstår at trådstarter er bekymret for hva konsekvensen kan bli hvis han anmelder. Men samtidig, de blir vel neppe krevd avlivet av politiet ville jeg anta. Mest sannsynlig får eier en skrape samt beskjed om å få en slutt på levenet, og det kan jo være (jada, naiv så det holder kanskje?) at eier da får nok "spark bak" til å ta seg sammen og stimulere disse hundene på en annen måte enn det h*n har gjort per dags dato?

Skrevet

Mnja, det var nok heller det at jeg mistenker at hvis det blir noe mere mas med de bikkjene for naboen

så tar han og avliver dem selv. Tror nok ikke politiet eller dyrevernsnemda har noe å utsette på forholdene

disse hundene lever under.

Har aldri hørt om noen som har fått reaksjoner i noen form for _ikke_ å gå tur med hundene sine, er vel

heller andre veien det går. (Altså ved underernærte hunder og uholdbare tilstander i hundegården.)

Nei, det er kun den utrolig sinnsyke gaulinga hver gang den ser noe røre på seg som er uholdbart...

Synes så synd på de hundene når jeg hører hvordan de "gråter" når de ser våre hunder, det høres

ut som de gjere skulle ha vært med liksom...

Skjønner ikke hvorfor de har de hundene i det hele tatt.

Skrevet

PUH, ikke jeg heldigvis! Og det er jeg rimelig glad for.

Men altså, ja, jeg forstår at trådstarter er bekymret for hva konsekvensen kan bli hvis han anmelder. Men samtidig, de blir vel neppe krevd avlivet av politiet ville jeg anta. Mest sannsynlig får eier en skrape samt beskjed om å få en slutt på levenet, og det kan jo være (jada, naiv så det holder kanskje?) at eier da får nok "spark bak" til å ta seg sammen og stimulere disse hundene på en annen måte enn det h*n har gjort per dags dato?

Enig med dette. Tror at risikoen for avliving er såpass liten i forhold til muligheten til at disse hundene faktisk får seg et liv. Om det at de skulle avlives tviler jeg på at dette er så mye verre enn å stå i gården sin hele dagen resten av livet. Lurer også på hva folk skal med hunder kun for å ha dem i bur, en guppy kunne gjort samme nytten...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...