Gå til innhold
Hundesonen.no

Filmquiz


alucinor

Recommended Posts

1. Han er født I Oklahoma oppvokst i Springfield, Missouri. Før han ble skuespiller jobbet han bl.annet med å kjøre strippere i limo og kle seg ut som en kjempe kylling for ”El Pollo Loco”. Hvilken skuespiller er dette?

2. Fra hvilken film er dette sitatet, og hvem sier det: ” Just keep swimming. Just keep swimming. Just keep swimming, swimming, swimming. What do we do? We swim, swim.”

3. Christopher Lee, Gary Oldman og Gerard Butler har alle tre spilt denne karakteren. Hvilken?

4. Da han vant sin andre Oscar nektet han å ta imot denne. Hvilken skuespiller og for hvilken film fikk han Oscar?

5. Hun fikk Oscar i 2003 for beste skuespillerinne. Hvem?

6. Hans far blir drept av hans onkel, og hans onkel forsøker drepe han, men han reddes av to merkverdige fyrer som lærer han å synge Hakuna Matata. I hvilken film skjer dette?

7. Disse to spilte sammen i Du har Mail og Søvnløs i Seatle. Hvem?

8. Han spiller Wolverine, Van Helsing, The Punisher og Leopold. Hvilken skuespiller?

9. I Dølig Våpen 3 får Martin Riggs en hund. Hvilken hunderase er dette?

10. Danny Zuko og Sandy Olsson spilles av hvem og i hvilken film?

11. “A wizard is never late, Frodo Baggins. Nor is he early. He arrives precisely when he means to.” Hvem sier dette og I hvilken film?

12. Han spiller Djevelens Advokat. Hvem?

13. ”Heeeer’s Johnny”, er et kjent sitat fra en skrekk klassiker fra 1980. Hvem sa disse ordene og i hvilken film?

14. ”Alle” pikers drøm spiller bl.annet Jack Sparrow og Edward Saksehånd. Hvem?

15. ”Allways look on the bright side of life ... Fra hvilken film er denne sangen?

--

Flesteparten av svarene er å finne på imdb.com

Svarfrist: Onsdag 9 August kl. 17.00

Svarene sendes meg på PM

Premie er en actionthriller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er svarene:

1. Brad Pitt

2.Finding Nemo, Dory

3.Dracula

4.Marlon Brando, The Godfather

5.Charlize Theron

6.Løvenes konge

7.Meg Ryan og Tom Hanks

8.Hugh Jackman

9.Rottweiler

10.Grease - John Travolta og Olivia Newton-John

11.Gandalv – Ringenes herre

12.Keanu Reves

13.Ondskapens hotell - Jack Nicholsons som Jack Torrance

14.Johnny Depp

15. Life of Brian

Vinneren er Nina.

Nina, send meg en pm med adressen din.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kom inn bare to svar, så det er nok ikke marked for slikt, så fra min kant kommer det ikke noe mer. :)

Sorry jeg glemte å svare jeg :)

Så på spm men greide ikke halvparten, Men skulle sende inn på onsdags morgen, men glemsk som jeg er. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...