Gå til innhold
Hundesonen.no

Na har vi hentet Gizmo!


Shortybebeh

Recommended Posts

Sitter her og får slik

"reise-på-ferie-i-tre-uker-langt-unna-og-har-pakket-ferdig-men-føler-at-jeg-har-glemt-noe-viktig" følelse!

:)

Er det noe jeg ikke vet om papillon før jeg får en?

Er det noe jeg har glemt å kjøpe?

Er det noe jeg ikke har tenkt på?

Skal jeg virkelig bare sitte her og glede meg alene med nervene mine?!? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar

Skrekkblandet fryd! :)

Jeg har altså handlet;

  • hundeseng
  • en haug med tepper og en pute
  • et reisebur
  • en fraktveske til vi henter ham, hvis han vil gjemme seg i noe..
  • en stor boks til å oppbevare mat i
  • vann og matskål
  • klotang
  • stellebord
  • en haug med leker
  • noe snop og tyggegreier.
  • utstillingsbånd
  • voksenbånd (sånn rulle)
  • unghund-halsbånd (lite og mykt)
  • voksenhund-halsbånd (større og mer holdbart)
  • Klikkere
  • bøker om klikkertrening og hund generelt og valper, samt valpe-klikkerdvd.
  • bilsele
  • klistremerke til bilen :P

  • revet terrassen og laget gressplen for hundens skyld.. :P

Langline vil jeg ha...

Børster, shampoo etc venter jeg med til jeg har hørt hva oppdretter pleier å bruke!

Mat må jeg kjøpe, men får med mat av oppdretter til den første tiden!

Ser noen noe viktig jeg har glemt? :unsure:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Wow, hadde alle tenkt like mye over hva de trenger når de får seg hund.. Jeg er imponert jeg :wub:

Forresten, Zoolac (fåes hos vet'en) er greit å ha i skapet om den blir dårlig i magen. Diare og oppkast går over mye raskere. Ellers kan ikke jeg se at noe mangler. :o

Mer om zoolac:

http://www.vetshop.no/p-h.34.htm

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakar.. tabasco!?

Det er jo vondt på MIN tunge...! :wub:

Men jeg tar poenget :o

Svein Tore

Jeg har hatt to hunder før, heldigvis, så jeg hadde en viss peiling på det jeg MÅ ha i hvertfall ;)

Selv om det føles som om dette er første gang igjen! Man glemmer!

Skal kikke på den zoolacen, takk for tips!

Må vel også ha ormekur og huggorm-motgift etc!?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har aldri trengt noe tabasco her i huset heldigvis, litt vennlig tale og bytting med tyggebein har funka godt.

Ormekuren haster vel ikke så ekstremt, skal vel være akkurat ferdig med en kur når du får den, og så kanskje ta en kur om en måned? (om jeg husker rett(skeptisk))

Huggormtabletter er det mye diskusjon om nå (siden forskning viste at dødsprosenten var ørlite høyere på de som hadde fått tabletter imot de som ikke hadde fått), men om den blir bitt på rett sted, så trenger man tabletter i det hele tatt for at hunden skal ha frie luftveier. Lurer litt på hva jeg gjør om det noensinne skjer, men tablettene er iallefall med :)

Husker da jeg henta voffsen min. Hadde handla jeg også. Vannskål og matskål som var ca. ti ganger større enn nødvendig :D

Skinnbåndet jeg kjøpte først er forresten det jeg liker best ennå, selv om jeg kjøper noe nytt hele tida, finner alltid frem det gode gamle igjen.

Ta med litt forskjellig tyggebein når du henter tassen og finn favoritten, så har den noe å gjøre på når den ikke sover. Bedre å få dem hekta på tyggebein enn at de tygger på andre ting :)

Nå er det natta-tid, så natta :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flotte tips! Tusen takk! :)

Dette har jeg gjort under ventetiden (bilder ligger her, er så mange at jeg ikke kan poste dem...):

http://www.home.no/anyvold/Blogg.html

Men det tok ikke lang nok tid, er fortsatt 4 dager igjen! :)

Wow, imponert igjen jeg. Noe sånt hadde jeg _aldri_ fått til :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flotte tips! Tusen takk! :)

Dette har jeg gjort under ventetiden (bilder ligger her, er så mange at jeg ikke kan poste dem...):

http://www.home.no/anyvold/Blogg.html

Men det tok ikke lang nok tid, er fortsatt 4 dager igjen! ;)

WOW! Fy søren, det er den fineste scrapbookingen jeg noen sinne har sett :D Har holdt på en stund med kort-laging men er nå på vei over til scrapbooking. Har du noen godt tips? Nettsider? Dette blir nok oppdretteren din kjempeglad for :)

Lykke til med valpen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Svein Tore

Takk :)

Men det er ikke så vanskelig! Klart du hadde klart det! :P

WOW! Fy søren, det er den fineste scrapbookingen jeg noen sinne har sett ;) Har holdt på en stund med kort-laging men er nå på vei over til scrapbooking. Har du noen godt tips? Nettsider? Dette blir nok oppdretteren din kjempeglad for :)

Lykke til med valpen :D

Oi, det var et stort kompliment! :P

Takk!

Scrapping er kjempegøy! Jeg lager kort innimellom, men synes scrapping gir så fine minner.. :)

Jeg har fått ALL kunnskap og inspirasjon fra nett, og kurs!

Nettsidene jeg liker best er disse;

Forum:

http://www.scrapping.no/forum/

http://www.scrapbookexpress.no/forum/

http://www.rubberstamps.no/forums/

Andre sider;

http://www.creatingkeepsakes.com/videos/index.ihtml?idx=22

http://scrapbooklifestyle.com/

http://lescrapdesandra.over-blog.com/

http://ivyjoy.com/coloring/search.html

(flott når man vil finne paperpiecing-maler)

Vet ikke om albumet mitt er synlig for ikke-medlemmer, men dette er jo en fin måte å finne det ut på.. :P

http://www.scrapping.no/forum/album_person...hp?user_id=1943

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...