Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesetra kennel!


ida

Recommended Posts

Skrevet

Vil bare gjerne vite om noen har hatt sine hunder der, eller på andre måter vet noe om dem?

Skrevet

Hundene mine var der for noen uker siden fra en torsdag til en tirsdag(pinsehelga), de står i store rom om natta og er ute i stor innhegning på dagtid. Det så ut som våre hunder hadde hatt det greit, det er jo veldig vanskelig å si, men jeg så dem i bilen også på vei til oss(i bilen fra hundesetra) og de lå og slappet av. Pratet også med de på telefon og de sa de "tok det på strake labben". Det er absolutt en kennel jeg vil anbefale, jeg har hatt med Nena en gang på en annen kennel mens jeg var der, og der stresset hun seg veldig opp, men fra hundesetra virket hun veldig rolig :lol:

Skrevet

Er det Hundesetra i Hedmark? Vi har en kennel her jeg bor som heter akkurat det.

Ja, langt inni skogen ved Elverum, tror jeg! Virker det OK der?

Skrevet

Da er det den jeg trodde ja. Ålreit og ålreit.... Er nok det selv om dama der er litt fordomsfull. Ei venninne måtte sette rottisen sin på kennel en ukes tid sist sommer, så hun ringte dit. Dama spurte om kjønn, og sa de hadde en ledig plass da det var ei tispe. Etter at de pratet litt mer fortalte venninna mi at det var rottweiler, og da var det plutselig fullt der gitt.... <_<

Forøvrig brukes denne kennelen til oppstalling for løshunder politiet tar inn.

Helt OT: Hun hadde en runde i lokalavisa her også for en tid tilbake hvor hun gikk ut å advarte folk mot rottweiler, schafer etc., men snakket såååå varmt om å gå bort til andre raser utenfor posten o.l, spes. fuglehunder, for de var ikke farlige. :D

En kennel jeg virkelig kan anbefale er Hundesætra Heste- og hundepensjonat, en par mil lenger inn i skogen. Det var de som tok imot rottisen til venninna mi, og hun var storfornøyd i hverfall.

Mine tre hunder trenger kennel plass en helg til høsten og jeg vurderer sterkt å sette dem der.

Hundesetra hadde jeg faktisk ikke tenkt på en gang før jeg leste innlegget ditt. :lol:

EDIT: Oooops! Mente ØSTLIE Heste- og hundepensjonat. Gikk aå fort i tastaturet her at hjernen ikke rakk å henge med.... :)

Skrevet

Da er det den jeg trodde ja. Ålreit og ålreit.... Er nok det selv om dama der er litt fordomsfull. Ei venninne måtte sette rottisen sin på kennel en ukes tid sist sommer, så hun ringte dit. Dama spurte om kjønn, og sa de hadde en ledig plass da det var ei tispe. Etter at de pratet litt mer fortalte venninna mi at det var rottweiler, og da var det plutselig fullt der gitt.... <_<

Forøvrig brukes denne kennelen til oppstalling for løshunder politiet tar inn.

Helt OT: Hun hadde en runde i lokalavisa her også for en tid tilbake hvor hun gikk ut å advarte folk mot rottweiler, schafer etc., men snakket såååå varmt om å gå bort til andre raser utenfor posten o.l, spes. fuglehunder, for de var ikke farlige. :lol:

En kennel jeg virkelig kan anbefale er Hundesætra Heste- og hundepensjonat, en par mil lenger inn i skogen. Det var de som tok imot rottisen til venninna mi, og hun var storfornøyd i hverfall.

Mine tre hunder trenger kennel plass en helg til høsten og jeg vurderer sterkt å sette dem der.

Hundesetra hadde jeg faktisk ikke tenkt på en gang før jeg leste innlegget ditt. :D

EDIT: Oooops! Mente ØSTLIE Heste- og hundepensjonat. Gikk aå fort i tastaturet her at hjernen ikke rakk å henge med.... :D

Uff da. Har både tisper og fuglehunder, riktig nok tollere men det er vel bra nok! :D Finner ikke noen hjemmeside til Østlie? (Fant ingen til Hundesetra heste- og hundepensjonat, heller :) )

Skrevet

Kennelen brukes til oppstalling av jakthunder, det er vanskelig å få plass der oppe da de sjelden tar inn nye hunder, altså de har stamkunder :lol:

Skrevet

Kennelen brukes til oppstalling av jakthunder, det er vanskelig å få plass der oppe da de sjelden tar inn nye hunder, altså de har stamkunder :lol:

Vi har fått plass til begge tispene i det tidsrommet vi trenger det! Ville bare så gjerne vite litt mer om dem!

Skrevet

He he! Jeg tok den. :lol:

Østlie har ingen hjemmeside men du finner tlf. dems på gulesider.no under Østlie Heste- og hundepesnjonat, 2435 Braskereidfoss.

Du kan jo ringe dem å ta en prat med dem.

Og ja Hundesetra oppstaller jakt(fugle)hunder der, men som sagt havner alle Elverum og omegns løshunder der. Kanskje derfor det er trangt om plassen. :D

Men for all del, kan være helt kurrant å ha hunden sin hos Hundesetra altså, men det blir vel så som så med mosjon. Venninna mi jobbet opp DEN muskuløse rottisen med skikkelig kondis! Hu er sånn jogge fanatiker og bikkja er vant med joggeturer på 1,5-2 mil annen hver dag, så hun spurte om trim o.l i frykt for at bikkja skulle miste mye av formen. Svaret hun fikk var at de fikk en spasertur om dagen, ellers ville hun få mosjon i en luftegård. Det var ikke optimalt for min venninne siden rottisen har AA, og for mye svinn i formen ville påføre bikkja haltet og stivhet.

Hos Østlie hadde bikkja tapt seg minimalt fysisk og var blid og fornøyd når hun ble hentet. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...