Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpekurs i Ålesund til høsten


Recommended Posts

Skrevet

Som teksten sier er det noen som skal vere me på kurs i august hos sunnmørehundeklubb???

Jeg og Bono skal vere med, men det hadde vert kjekt å vite om det skulle vere med noen andre også.. :D

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg og Poppy skal! (Og kanskje blir mannen min med og ser på fra sidelinjen) Jeg meldte oss på nå i dag og gleder meg masse! Håper bare Poppy har lagt av seg den mest ekstreme menneskefrykten til den tid...

Skrevet

hvilket kurs er det snakk om? grunnkurset i lydighet?

Dette?:

Grunnkurs: 25-27. august (helg) + 4 onsdager

Oppmøte fredag 25. august kl 18.00 på skytterhuset i Olsvika.

Hovedinstruktør: Kjell Petter Zabka

Om det er det så skal jeg også gå dette kyurset:)

Skrevet

Jepp, det er i alle fall det kurset vi har meldt oss på! Det skal bli artig å treffe dere!

Vi trenger det kurset noe helt vanvittig. Poppy var så flink i starten, men så var nok vi ikke like flink etterpå, så nå er vi omtrent på scratch igjen. Vi trenger nok sårt noe helt enkel lydighetstrening, ja. :angry:

Skrevet

Detkurset skal jeg også gå:D

Men er ikke sikker på om jeg får doffen sosial til den tid da, så hvis dere ser en snerrende sint(redd) border så er det nok doffen

Skrevet

Hvis dere ser en snerrende sint(redd) border så er det nok doffen

Og når du ser (hører!) en bjeffende, overivrig, usikker hvit dot, så er det Poppy. :rolleyes:

Vi tok oss en tur ned på bana i går for å gjøre henne vant til stedet og situasjonen, siden Poppy har litt problemer med mennesker. Hun gikk helt i spinn og bjeffet som en fullvoksen hanne så fort hun oppdaget alle hundene. Mannen min ville bare synke ned i jorda av den fire måneder gamle valpen som var så stor i kjeften overfor disse fullvoksne schäferene og labradorene. Men vi klarte da å roe henne til slutt, slik at hun maktet å ligge stille og se på de andre. Det blir spennende å se hvordan hun takler kurset.

Så ta med deg Doffen du, så har jeg noen andre som stresser la med meg. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...