Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstilling i nærheten av Ålgård 8 Juli?


Wulfi

Recommended Posts

Skrevet

Hørte rykter om det skulle være utstilling i nærheten av Ålgård (stavanger) den 8 Juli... Noen som vet om det stemmer, og hvor man finner opplysninger om den utstillingen i så fall?

Skrevet

Ikke noe jeg har hørt om hvertfall? Kanskje det er en rasespesial eller noe lignende?

Skrevet

Er det ikke bare å sjekke på NKK?

Står det der selv om det ikke skulle være en NKK utstilling? (Jeg aner ikke hva slags utstilling det var snakk om...)

Skrevet

Står det der selv om det ikke skulle være en NKK utstilling? (Jeg aner ikke hva slags utstilling det var snakk om...)

Norsk Dobermann klubb skal ha utstilling her :D med disse rasene:

Deltaker raser

Gruppe Rase

01 BEARDED COLLIE

01 BOUVIER DES FLANDRES

01 BRIARD

01 GROENENDAEL

01 LAEKENOIS

01 MALINOIS

01 TERVUEREN

Gruppe Rase

02 AFFENPINSCHER

02 BERNER SENNENHUND

02 BOXER

02 BULLMASTIFF

02 DOBERMANN

02 DVERGPINSCHER

02 DVERGSCHNAUZER HVIT

02 DVERGSCHNAUZER SALT/PEPPER

02 DVERGSCHNAUZER SORT

02 DVERGSCHNAUZER SORT/SILVER

02 HOVAWART

02 LEONBERGER

02 PINSCHER

02 PYRENEERHUND

02 RIESENSCHNAUZER SALT/PEPPER

02 RIESENSCHNAUZER SORT

02 ROTTWEILER

02 SANKT BERNHARDSHUND KORTHÅRET

02 SANKT BERNHARDSHUND LANGHÅRET

02 SCHNAUZER SALT/PEPPER

02 SCHNAUZER SORT

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...