Gå til innhold
Hundesonen.no

Fredagsturer i Melsheia Sandnes


Scarlet

Recommended Posts

Skrevet

Hvis noen er interessert, så kan de være med på fredagsturene våre på fredager. Vi møtes kl 12.00 på øverste parkeringsplass i Melsheia. Fredag den 7. juli blir den siste før ferien :D Send meg gjerne en PM om dere har lyst å være med ;)

Skrevet

ÅÅ, høres gøy ut.. Men skal jobbe både nå på fredag og neste eg.. :D

Men bare å gji lyd om det skulle bli noen turer i løpet av sommerferien, er gjerne med vi om eg ikke skal jobbe.. :)

Skrevet

For de som er interessert og har muligheten til det, så blir det tur i Melsheia fredag den 7. juli kl 12.00. Vi treffes på den øverste parkeringsplassen i Melsheia og legger ut på tur derfra :D Husk å ta med vann til hundene. Må også huske at det er flått og hoggormtid.

Hvis dere ikke vet hvor dette er, kan dere sende meg en tekstmld. på 916 05 668.

Håper det blir mer enn meg, Sheeba og Coca :(;)

  • 4 months later...
Skrevet
Går dere fortsatt fredagsturer i Melsheia?

Det er ikke mange fredager vi ikke går :) Vi treffes på den øverste parkeringsplassen kl 1200 om fredagen. Turene varierer. Blir fort lei av den samme ruten :D

Det er jo så mange stier i Melsheia, og da slipper vi å treffe turgåere med staver etc. :D

Akkurat denne fredagen er det ikke tur, men neste fredag er det tur igjen. Så bare kom å bli med :wub:

Skrevet

Kult! :) Hvor tar man av veien for å komme til denne parkeringsplassen?

Nå er jeg borte neste fredag, men hiver meg sikkert med den neste der igjen hvis det blir. :wub:

Skrevet
Kult! :D Hvor tar man av veien for å komme til denne parkeringsplassen?

Nå er jeg borte neste fredag, men hiver meg sikkert med den neste der igjen hvis det blir. :wub:

Du kjører opp til Austrått, forbi Høyland kirke, og tar til venstre ca. 200 meter etter kirka. Kjør rett frem hele tiden, og du ender opp på p-plassen der vi venter :D . Hvis du kommer fra Ålgård, tar du av motorveien ved Bogafjell/Håbafjell. Da svinger du til høyre rett etter en lang gammel bygning på høyre side, Vær litt OBS, for det er en ganske så krapp sving den veien :)

  • 3 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...