Gå til innhold
Hundesonen.no

Skoleavslutning


Minadachs

Recommended Posts

Skrevet

Huffamegen.

Det var skikkelig trist å måtte gå ut av ungdomskolen nå. Klassen min var så sammensveiset gjeng og det blei for tøft nesten. Og da en gutt i paralellklassen min skulle holde tale for læreren sin så begynte han å gråte så snørr å tårer rant, og denna gutten er liksom skolens "macho, og den "kuleste" Jeg syntes det var utrolig å se han gråte når han fremstiller seg sånn, men mange osm gråt, fikk skikkelig klump i halsen av det. Huff, mange av de jeg neppe kommer til å se igjen, og på slutten fikk jeg kos av de i klassen jeg aldri trudde jeg skulle få kos av. Kommer til å savne lærerne mine, men hu ene lærern min prates jeg med her på hundesonen. Hun er kjempe koselig. Så hun mister jeg jo ikke kontakten med da hvertfall!

Huff, aldri begynn på skole, det blir for trist å slutte :huh:

Skrevet

*klipt*

Huff, aldri begynn på skole, det blir for trist å slutte :huh:

Nei- det er bare det at det står i loven at alle har tilbud om skole, og mine foreldre tvinger meg hvertfall på skolen <_<

Skrevet

Har ALDRI likt skolen selv. Men man skjønner at man burde kanskje ikke ta klassekameratene for gitt og ikke tiden man har sammen med de! Jeg har også villet mer slutte enn å gå på skolen..

Skrevet

Har ALDRI likt skolen selv. Men man skjønner at man burde kanskje ikke ta klassekameratene for gitt og ikke tiden man har sammen med de! Jeg har også villet mer slutte enn å gå på skolen..

jeg vet liksom ikke helt jeg, men avslutninga på ungdomskola tok jeg ikke så høytidelig. Selvom klassen var spleisa, og vi gjorde mye gøy sammen. Var en klasse jeg likte godt, men savner den ikke nå,

Skrevet

joda, en spesiell dag å slutte på skolen.Om det kan være noen trøst, så kan det være ille for oss :huh: lærere også...

Skrevet

joda, en spesiell dag å slutte på skolen.Om det kan være noen trøst, så kan det være ille for oss ;) lærere også...

Jepp. så du snufsa noen tårer der oppe:)

Men men, til høsten igjen får du nye elever som aldri kommer til å bli som dette kullet ;) hehe

Skrevet

Jepp. så du snufsa noen tårer der oppe:)

Men men, til høsten igjen får du nye elever som aldri kommer til å bli som dette kullet ;) hehe

Nei aldri.... og det er jo det som er så trist..Får sikkert en kjempekos klasse til høsten også, men det blir ikke det samme.. ;)

men sånn er det nå.

Vi tar med oss det beste, glemmer resten , eller tenker på det som minneverdig i ettertid alikevel.

Det er det fiiine med å være lærer- en møter så mange mange fine mennesker i alle aldre og modenhet

også holder man jo kontakten!Nettet er en fin ting sånn..

Skrevet

Hadde avslutning i kvled vi å. kommer til å savne hele gjengen noe sinnsykt, det inkluderer lærerne våre, de er de sprøeste lærerne i verden ;)

Blir jo gøy med nye venner, men jeg gleder meg allerede til klassefesten og reunion om ti år ;)

Skrevet

Var på avsluttning i dag selv.. Gråt masse :rolleyes: Er blitt så glad i de :unsure: Men tror nok at jeg kommer til å ha kontakt med de fleste fremover ;)

Skrevet

Wow. jeg var glad for å bli kvitt klassekammeratene mine jeg.

Samme her.

Gleder meg til å begynne på videregående og bli kjent med noen nye.

Skrevet

Har gått med så godt som de samme i 10 år jeg, og de fleste fortsetter til neste år, koselig det da.. Vi kjenner hverandre utrolig godt, og alle går egentlig overens ;) Gruer meg til vi slutter i vgs, det blir trist ;)

Skrevet

Jeg gleder meg til å bli kvitt en del av de... Men kommer til å holde kontakten med en del også.. ;)

Skrevet

Jeg gleder meg til å bli kvitt en del av de... Men kommer til å holde kontakten med en del også.. ;)

vel det er jo noen jeg ikke vil savne, men bamseklubben, scootah battens, alkisen, dum, dum, hildegunn, freidige sjokolader de kommer jeg ALDRI til å glemme..<3 for det var klassen sin det<33

Skrevet

Synes det er rart at jeg er ferig med grunnskolen.

Det er skikkelig trist at noen flytter bort til høsten=/ Men heldigvis blir de fleste igjen her for å gå på skole.

Skrevet

vel det er jo noen jeg ikke vil savne, men bamseklubben, scootah battens, alkisen, dum, dum, hildegunn, freidige sjokolader de kommer jeg ALDRI til å glemme..<3 for det var klassen sin det<33

den var så intern at jeg ikke er sikker på om jeg skjønte alt det der... ;) banana

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...