Gå til innhold
Hundesonen.no

Dagpark


NCMI

Recommended Posts

Jeg har lest/sett på tv om dagparker for hund (som barnehage)

Eksisterer de? Jeg vet at det ligger en kennel på Alnabru som tar imot dag-hunder, men du må betale hver dag. Kunne godt tenke meg et alternativ hvor jeg kunne levere Pia og betale en mnd's avgift, evnt ukesavgift. Hvor hun hadde "sin" plass osv, slik de har i barnehager... Må jo være et godt alternativ til å være alene hjemme på dagtid.

Noen som har tenkt det samme?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men det er jo lurt at hunden kan være alene hjemme, i tilfelle den en eller annen gang må det..

Kanskje litt dumt å avvenne den å være alene hjemme?

Å ha hunden i en sånn dagpark er sikkert bra for hunden, men jeg tror ikke det blir det hver dag :huh:

..har forresten aldri hørt om det før :unsure:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenkte ikke hver dag, men som et alternativ til hjemme. Dager man jobber overtid el.lign.

Det er veldig utbredt "over there", men ikke så mye her hjemme, tydeligvis...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenkte ikke hver dag, men som et alternativ til hjemme. Dager man jobber overtid el.lign.

Det er veldig utbredt "over there", men ikke så mye her hjemme, tydeligvis...

Da er det nok et godt alternativ for hunden ja ;)

..Håper du finner et passende sted da :huh:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...