Gå til innhold
Hundesonen.no

SANNHETEN OM PITT BULL


Lene

Recommended Posts

Skrevet

Akkuratt hva jeg mener om disse kamphundene. Stort sett er det eierne som ødelegger hundene, å skaper dem til farlige kamphunder!!!!!!!!!!!

Fikk tårer i øynene da jeg så bildene av de hundene som var skadet og tynne :) Den ene var jo ikke annet en skinn å bein på hele kroppen!!!!!!!!! Fy **** at folk kan gjøre slikt mot dyr, enten det er hund eller ku!!! Jeg blir for***** å kvalm barfy ... Å jeg bannner svært skjeldent, kun når jeg er skikkelig sint...

Skrevet

Samme hva folk mener om disse hundene, så er det vi mennesker som har gjort dem slik de er.

Det er vårt ansvar, vi bør straffes ikke hundene.

Skrevet

Forferdelig trist film, men ta feks meg da, jeg tror ikke at pitbuller er født onde, men derimot så ville jeg ikke ha hatt denne rasen i angst av det den er i tilstand til å kunne gjøre DERSOM det oppstår en situasjon. Enn hvis man har en baby, og pitbullen får et tikk og biter...dette kan ta bort barnet fra en, SELV om man har gjort alt man skulle. Med en papillon derimot, skal det mer til for at noe så drastisk skjer. Feks det at coker spanieler osv er farligere er jo tull.. mulig de biter oftere og er mer aggresiv, men skade de gjør kan UMULIG være like stor som det feks. en pitbull kan. Det har jo skjedd at en pitbull angriper eieren sin etter 10 år, helt uten grunn. En mann i amerika for noen år siden, med familie og alt, avlivde sin egen hund, fordi den plutselig en dag gjorde dette - uten grunn.

MEN igjen, så vet man jo ikke hva som virkelig var årsak osv. Mitt poeng er bare at ingen hunder er født onde, men noen raser er i tilstand til å drepe...andre ikke :wink: Og jeg hadde ikke turt å ha denne rasen pga at DERSOM den vil - kan den faktisk drepe meg ettersom den er sterkere enn meg ! Håper dere skjønner hva jeg mener :)

Jeg har stor respekt for rasen, og kunne ikke levd med en slik hund ettersom jeg hadde tenkt: Hva hvis.. Det er jeg helt ærlig for redd for !

Hilsen en som er redd denne rasen :oops:

Klem michelle (grunn til at jeg har chihuahua kanskje hehe :( )

Skrevet

Har stor respekt for den rasen jeg også, men andre hunder av forskjellig rase har jo også pluttseli gått til angrep uten grunn på eierene sine så man kan aldrig vere trygg.

Skrevet

Jepp, jeg skjønner hva diu mener...he he

Min Chinese cresten var utrolig aggresiv mot fremmede, hadde jan vert av en stor rase måtte vi ha avlivet han tidligere.

Skrevet

Nå må dere huske på at Pitbull og dens nære slektninger alltid scorer mye bedre på mentaltester enn hva veldig mange andre såkalte "trygge" raser gjør. Men jeg forstår veldig godt at mange er redde for disse hundene, skylden for dette ligger jo hos oppdrettere som har solgt valper til feil mennesker (tenker på Norge/Skandinavia i første omgang). Men kjempebra at dere påpeker at det eieren og ikke hunden som gjør den "farlig"! Håper dere gjør som meg og spør ut folk som uttaler "de (amstaff, pitbull, stafford) er farlige! De er jo kamphunder!". Kanskje de lærer seg å holde kjeft om ting de ikke har greie på :wink:

Skrevet

Folk har MER enn nok greie på det til å skjønne at denne type rase KAN ta liv og/eller skade et menneske om den vil :wink: Og man har ikke anelse på om eierne til de hundene som går rundt har tatt ansvar, DET som er problemet...derfor kan man ikke ha de hundene som er blitt ulovliggjort, fordi det ikke er noen måte å sikre seg at disse hundene blir rikitg oppdratt ! See ? Så ha forståelse for de menneskene som ikke har lyst til å ha slike hunder som er mulig for dette rundt beina sine.

Som sagt, så sier jeg bare meningen min :)

Skrevet

Hvis vi skal snakke om hunder som KAN ta liv tilhører vel alle hunder over 30cm den kategorien sånn ca? :roll:

Gi Askepott eller Speedy nok tid til å gnage løs på halsen til et bevisstløs menneske så kan jo de også bli drapshunder... :)

Skrevet

Og angående det med at de KAN ta liv, så snakker jeg om at dersom disse rasene blir aggresive nok, har de et mye hardere bitt enn fleste raser, og vil kunne gjøre mer skde en flertallige raser på grunn av det. Jeg har selvfølgelig ikke noe imot rasen, men bare forstår de som er tvilsom til den.

Håper dere skjønner det !!!! :)

(Jeg bare sier det jeg tenker jeg :( )

Skrevet

MEN jeg er sikker på at du kommer til å oppdra hunden din kjempe bra så bevisst som du er :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Skulle vært flere som var så seriøs !!!! Nå orker jeg ikke diskutere dette mer hehe, jeg ville bare lufte en tanke: THAT`S ALL :):(:D:(:D:D:D:D:D:(:(

KLEMMMMM MICHELLE !

Skrevet

Greit nok at de kanskje biter litt hardere enn mange andre raser, men det er ikke all verden av trykk som skal til før menneskehuden revner. Og alle hunder har nok kjevekraft til å ødelegge menneskehud.

Folk må gjerne være kritiske, men å uttale seg om en rase man ikke vet en dritt om har jeg ikke så mye sansen for. Det holder å si "jeg liker ikke den rasen", og ferdig med det.

Å ha lest "Livsfarlig kamphund av pitbull typen drepte sjangseløs puddel" i VG/Dagbladet/Aftenposten osv. er ikke gyldig bakgrunnsinformasjon :wink:

Skrevet

Jeg føler jeg har nok info til å si det jeg sier, jeg uttaler meg ikke om rasen generelt, eller om hvor ofte de har skadet folk osv! MEN jeg uttaler meg om det faktum at de av de som er nervøse osv kan være farlige om de ikke passes på. MER enn det sier jeg ikke, og at jeg har forståelse for at de er ulovlig !

En mening er da lov å ha :)

Hilsen Mich :mrgreen:

Skrevet

Ja det hadde vært noe det, eller kanskje jeg skulle få en Dobermann, personlig synes jeg faktisk at Boxere er nydelig også, har fallt litt for de i det siste :) Søøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøøte !!!!

Skrevet

Det er godt å høre, jeg trodde det et sekund :)

Jeg hadde lyst på pomerian før faktisk, men så endte jeg opp med vesle chihuahuaen min :(

Og jeg har ikke noe imot større staffford shire bill terriere :D Kjempe fine hunder !!! :mrgreen:

Hihiiiii!!!!!!!

Hilsen Michelle & Ascheputte (Som det heter på tysk :D)

Skrevet

Synes amstaffen er en utrolig flott hund.

Har drevet å kranglet på et annet forum der det ikke er hundemennesker...der er alle uten om meg for den nye hundeloven.

Tror nokk Briarden min kunne ha gjort stor skade om han plutselig fant ut at han skulle gå til angrep på meg...

Fikk en del rare blikk da jeg var på fjelle med Huskyen og Chimese cresteden min. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...