Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har !pod nano?


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått meg en !pod nano, og teknisk som jeg er så finner jeg ikke ut av det..Mamma hadde den før meg og hun har lagt innpå absolutt ALT av musikk og filmer som vi har på dataen. Så det var 600 filer innpå. Nå gikk jeg innpå !tunes og fikk opp hele biblioteket med alle sangene og filene. Så nå har jeg satt i en time og trykket vekk haken i boksene på sangene jeg ikke skal ha. Men hvordan fjerner jeg dem som jeg har satt vekk haken på?

Mamma sa at det skulle være en slags "oppdateringsknapp" men jeg finner den ikke. Og når jeg går inn på !poden så er alle sangene der fremdeles...hjelp!

Skrevet

Du kan først markere alle filene ved å høyreklikke mens du holder inn Ctrl-knappen, så kan du høyreklikke på en av de markerte filene og trykke på Fjern.

Er veldig dårlig til å forklare, så håper du skjønte det.

Skrevet

hehe..det heter ipod og itunes :wub:

uansett. etter at du har markert de filene du ikke vil ha kan du også gå opp i venstre hjørnet hvor det står

REDIGER -> fjern

:P lykke til da og fortell oss om du fikk det til !:P

Skrevet

Du trenger heller ikke å hake av alle sangene, men lage en mappe med de sangene du vil ha/liker. Så kan du trykke på rediger->instillinger->iPod(øverst i den som kommer opp)-Zautooppdatering kun av markerte spillelister. Så kommer det alle spillelistene dine nedenfor og du kan bestemme hvilke spillelister som skal "lastes" inn på iPoden din=D(men da må iPoden være tilkoblet) Den bruker iallefall jeg, og det syns jeg funker. Er veldig dårlig til å forklare, og det var sikkert ikke det du var ute etter, men å slette sangene! Butbut :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...