Gå til innhold
Hundesonen.no

Litt stolt!


Ulvinne

Recommended Posts

Skrevet

Jeg var på senteret og handlet på cubus her, takker være min kusine for ellers hater jeg cubus, de har aldri en størrelse som passer meg. ;)

Men hun skulle inn i den forhatte butikken overbevist at vi skulle finne noe som passer.

Jeg går med klumpen i magen inn der, finner ei bukse jeg syntes var drit stilig, også var den 5 størrelser mindre enn jeg vanligvis bruker. <_<

Jaja, sier jeg, da er det vel bare og tusle ut igjen. Men neida, hun skulle ha meg til og prøve den buksa. (nedverdige meg sånn. ;) ). Vel, jeg gikk da inn i prøverommet, fikk den over hoftene(øyner et bittelite håp for vanligvis går jeg de ikke over ræva). Drar den på meg, lukker igjen og den sitter som bare det! banana banana wee!

Jeg har altså gått ned 5 størrelser på ca 6 mnd.. :P Jeg holdt på og skrike rett ut... :P

Så, da kan kanskje endelig jeg begynne og handle på den flotte butikken cubus egentlig er. :P

Måtte bare skryte litt,sliti som f med og finne bukser de siste 2-5 årene, så veeeeldig deilig og endelig finne noe som passer.! :P

Skrevet

Så kjempe fint for deg da ;) En herlig følelse det der ja, det skal være sikkert. Du merker det som oftes på klærna når du har tatt av og dette er alltid like gøy da. banana

Skrevet

Tusen takk alle sammen! ;)

Nå, er det noen som vil kjøre meg en tur på puben i den nye buksa mi eller? :P

Neida, kjempe hyggelige tilbakemeldinger! ;)

Skrevet

Gratulerer! Du har all grunn til å være stolt! :P 5 størrelser er mye!

Sukk, skulle ønske jeg hadde samme viljestyrke! ;)

Skrevet

Gratulerer! Du har all grunn til å være stolt! :P 5 størrelser er mye!

Sukk, skulle ønske jeg hadde samme viljestyrke! :P

hihi, jeg kan garantere dere alle at det har ikke noe med min viljestyrke og gjøre.. :P

Få dårlig råd, beste slanketipset jeg har.. :P

Skrevet

gratulerer! kjempe bra! har du fler slanke tips?? jeg har lakt så sykt på meg...:P

du er flink! det er VANSKELIG å ta av!

Altså, jeg skulle jo egentlig slanke meg jeg, så jeg tittet litt på Grethe Roede(?), for den kuren skal visst være kjempe fin. Men så dyrt! :P Ikke aktuelt at jeg betaler flere tusen for og gå ned noen kilo...

Så tittet jeg på noka diette, egentlig rimlig nok men ble jeg mett av 2 dl flytene sjokolade aktig "mat"? nei..

Men så har vi hatt dårlig økonimo noen mnd, og det hjalp nok. :P Man får ikke spist seg mett, det er veldig begrenset hva slags mat man kan spise(her snakker vi to brødskiver me ost til frokost VÆR dag og kanskje en pizza til middag,grandiose koster jo faktisk bare 21 kroner..). Og vann.. Funker som fanken det.. :)

Så nå tenkte jeg at jeg skulle begynne og trene litt, for og stramme opp litt, man blir jo faktisk slankere av det også.. :P

Bare ikke bestem deg for og gå ned, ta det pent, bare tenk litt på hva du spiser og hold deg aktiv så tenker jeg det går av seg selv jeg.. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...