Gå til innhold
Hundesonen.no

Å få hund nr. 2!


icebluelagoon

Recommended Posts

Skrevet

Jeg henter valpen min den 18 juni, dette blir min andre hund!

Jeg lurer da på hva man skal passe på?

Vet at man skal gi den første hunden mye oppmerksomhet, men er det noe annet?

Kunne også ha tenkt meg en liste over valpens/hundens aldre og hvordan hunden oppfører seg/reagerer i den bestemte alderen!

F.eks 2 års periode - hunden er umulig, osv... :D

Skrevet

jeg har akkurat fått hund nr.2.

eneste jeg passer på med embla er at hun ikke blir sjalu,koser med henne å sier hun er flink jente,men jeg er blit mer nøye med grensesetting for dem begge,embla er veldig grei med det å hvis Ask f.eks.hopper på bordet,kommer Embla springende å river tak i han,så nå er han sluttet med det.

Embla er bare 11 mnd.å ennå en valp selv,så det er mye rasing,eneste er at hun setter ikke grenser for Ask for sin egen del,hun tar han bare de gangene han gjør galt inne i huset,noe som resultere i mye "homping"fra hannes side,å at han er sjef over maten

Skrevet

Vi skal også hente hund nr. to om ei uke. Eddie er nå to og et halvt år, og valpen er tolv uker når vi henter han. Er selv veldig spent på hvordan det blir med to hunder i hus, og skulle nok hatt noen gode råd jeg også..... Fikk ett råd her en dag, og det var at Eddie, altså han som vi nå har alltid skal komme først. Han skal alltid få mat først, kos først, i det hele tatt gi han oppmerksomhet først. Har vel noe med rangen å gjøre dette da går jeg ut i fra...... :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...