Gå til innhold
Hundesonen.no

Blandingshunden Bono


jeanette-k
 Share

Recommended Posts

Nå har jeg fått oppdatert mye på siden vår. Bono er ca 7, 5 mnd nå og kjempe stor..

Synes nesten han har blitt litt feit, men han har ikke det da.. tenkte at han komt til å arve den spinkle kroppen til fuglehundene.. Er ikke vant med hunder som er "feitere" en det :(

Ta deg en tur innom :D

http://www.elskahunda.piczo.com

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Ser igjen at det er ganske lenge siden jeg har oppdatert her ;)

Så nå er vel det på høy tid. Bono blir 1 år den 23 om ca 2 uker. Vi skal være med på videregående kurs nå i april og har meldt oss på allerede, skal ikke være som sit :P

Bono er fortsatt en meget rolig hund, er nesten litt overasket, inne er han bare en slappfisk. Han har litt mer futt ute, men er ganske avbalansert da også, han elsker å springe etter kongen eller ballen da ;) Jeg hadde nok tenkt meg at jeg fikk en hund som var litt mer aktiv da pga. blanding. Det har ikke blitt så mye trening i det siste som jeg skulle ønske, men vi får legge oss i selen nå og begynne å trene skikkeli igjen.

Jeg er ganske fornøyd med valget av hunden min ;) Jeg håper på at vi senere i år skal få debutert i Lp og begynnt på Ag begynner kurs.

Legger med et par bilder, så er bare å ta seg en tur innom hjemme siden vår også ;)

http://www.elskahunda.piczo.com

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Tenkte det var på tide med noen nye bilder. Har ikke giddet tatt bilde den siste tiden, men jeg tok med meg kamera her om dagen, så da vart det noen nye :wub:

Helt på begynnelsen av turen vår:

Alle bildene har blitt flyttet, men bildene kan sees på hjemmesiden vår

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...