Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg fått oppdatert mye på siden vår. Bono er ca 7, 5 mnd nå og kjempe stor..

Synes nesten han har blitt litt feit, men han har ikke det da.. tenkte at han komt til å arve den spinkle kroppen til fuglehundene.. Er ikke vant med hunder som er "feitere" en det :(

Ta deg en tur innom :D

http://www.elskahunda.piczo.com

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

Ser igjen at det er ganske lenge siden jeg har oppdatert her ;)

Så nå er vel det på høy tid. Bono blir 1 år den 23 om ca 2 uker. Vi skal være med på videregående kurs nå i april og har meldt oss på allerede, skal ikke være som sit :P

Bono er fortsatt en meget rolig hund, er nesten litt overasket, inne er han bare en slappfisk. Han har litt mer futt ute, men er ganske avbalansert da også, han elsker å springe etter kongen eller ballen da ;) Jeg hadde nok tenkt meg at jeg fikk en hund som var litt mer aktiv da pga. blanding. Det har ikke blitt så mye trening i det siste som jeg skulle ønske, men vi får legge oss i selen nå og begynne å trene skikkeli igjen.

Jeg er ganske fornøyd med valget av hunden min ;) Jeg håper på at vi senere i år skal få debutert i Lp og begynnt på Ag begynner kurs.

Legger med et par bilder, så er bare å ta seg en tur innom hjemme siden vår også ;)

http://www.elskahunda.piczo.com

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
Skrevet

Tenkte det var på tide med noen nye bilder. Har ikke giddet tatt bilde den siste tiden, men jeg tok med meg kamera her om dagen, så da vart det noen nye :wub:

Helt på begynnelsen av turen vår:

Alle bildene har blitt flyttet, men bildene kan sees på hjemmesiden vår

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Skrevet

På tide med noen nye bilder, Bono er blitt 22 mnd gammel. Da vi sto opp i dag var der mellom 15-20 cm snø, første snøen her hos oss og Bono syns det var stas :ahappy:

DSC01829.jpg

Flere bilder på hjemmesiden min!

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...