Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpekurs ?


hOe2k

Recommended Posts

Har endelig fått en valp, en søt og veldig rampete en :D

Han heter Baron ;D

hvor gammel bør han være før jeg tar han med på valpekurs?

Og finnes det noen i nærheten av Majorstuen?

Hilsen RebekkaHelene og Baron <3

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hundesenteret.no har kurs utenfor Munch Museet.. Det er jo ikke så alt for langt unna.. De er flinke også :(

Lykke til på kurs, det er læringsrikt og gøy! :)

Jeg har gått grunnkurs med Hundesenteret og er ikke spesielt fornøyd. Sikkert individuelt, men jeg synes ikke at de var flinke nok til å hjelpe de som hadde problemer med noe. Lærte en del, men det var mye jeg hadde problemer med og fikk nesten ikke hjelp med det, selv om jeg spurte.

Andre ting har også gjort at jeg synes de er litt useriøse.

På dette kurset sa de at jeg egentlig skulle ha begynt på kurs når hunden var 8 uker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi går på Canis hundeskole, og startet der da hunden vår var 12 uker gammel. Canis holder til både på Skullerud og Lysaker. Veldig fornøyd med opplegget der, og ikke minst klikkertreningen de praktiserer! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...