Gå til innhold
Hundesonen.no

Aktivitetsdag for AmStaff 2006!


Alex

Recommended Posts

--------------------------------------------------------------------------------

Norsk Terrier klubs aktivitetsdag for AmStaff vil også i år bli arrangert på Follo Brukshundklubb sitt område ved Årungen i Ås.

Dette ligger ca. 30 min sør for Oslo og ca 45 min fra Drammen via Oslofjordforbindelsen.

Datoen er lørdag den 27. mai.

Følg linken for mer info.

http://www.amstaffnorge.org/aktivitetsdag2006.pdf

Med vennlig hilsen

Alexander Andresen

www.AmStaffNorge.org

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Årets aktivitetsdag nærmer seg med stormskritt!

Vi håper på stort oppmøte også i år. Hadde vært veldig morro om vi ser enda flere i fra andre deler av landet i år.

I fjor hadde vi faktisk amstaffbesøk helt i fra Sogn og Fjordane!

Foruten at dette blir morro for både hund(er) og eier(e), så er det viktig at vi forsøker å holde liv i amstaffmiljøet her i landet.

For arbeidet i mot raseforbudene er langt i fra gitt opp. For dette er et arbeid vi skal frem med. Ikke bare for amstaffens skyld, men faktisk for hele hundenorges skyld.

Alle inntektene vil derfor selvfølgelig også i år gå til arbeidet for å få på pass en effektiv hundelovgivning som faktisk fungerer i praksis.

Så alle hundeiere som mener at rasespesifikk lovgivning er en feilslått politikk, bør absolutt ta seg en tur og støtte opp om denne dagen.

Alle hundeeiere, raser og blandinger er hjertelig velkomne. Vi diskriminerer ingen!

Vi har i år også fått tillatelse av Ås kommune til å campe på området hvor dagen skal arrangeres.

Her vil det også bli en sosial sammenkomst med grilling på kvelden.

Det finnes også flere overnattingsmuligheter i nærheten av Årungen som f.eks.

Vestby Hyttepark

http://www.vestbyhyttepark.no/

De leier ut både hytter, leiligheter og rom med felles bad, kjøkken og stue.

Her er hunder hjertelig velkomne.

De har også campingmuligheter.

Quality Hotel Mastemyr - Kolbotn

http://www.choicehotels.no/hotels/no003

Her var det også helt ok å ha med seg hund!

Informasjons-flyer får årets aktivitesdag finner dere her:

http://www.amstaffnorge.org/aktivitetsdag2006.pdf

Denne håper vi mange vil skrive ut og henge opp i sine nærmiljøer for å hjelpe oss å spre ordet til så mange som mulig!

Håper vi sees den 27.mai.

Med vennlig hilsen

Alexander Andresen

http://www.AmStaffNorge.org

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...