Gå til innhold
Hundesonen.no

Aktivitetsdag for AmStaff 2006!


Alex

Recommended Posts

Skrevet

--------------------------------------------------------------------------------

Norsk Terrier klubs aktivitetsdag for AmStaff vil også i år bli arrangert på Follo Brukshundklubb sitt område ved Årungen i Ås.

Dette ligger ca. 30 min sør for Oslo og ca 45 min fra Drammen via Oslofjordforbindelsen.

Datoen er lørdag den 27. mai.

Følg linken for mer info.

http://www.amstaffnorge.org/aktivitetsdag2006.pdf

Med vennlig hilsen

Alexander Andresen

www.AmStaffNorge.org

  • 4 weeks later...
Skrevet

Årets aktivitetsdag nærmer seg med stormskritt!

Vi håper på stort oppmøte også i år. Hadde vært veldig morro om vi ser enda flere i fra andre deler av landet i år.

I fjor hadde vi faktisk amstaffbesøk helt i fra Sogn og Fjordane!

Foruten at dette blir morro for både hund(er) og eier(e), så er det viktig at vi forsøker å holde liv i amstaffmiljøet her i landet.

For arbeidet i mot raseforbudene er langt i fra gitt opp. For dette er et arbeid vi skal frem med. Ikke bare for amstaffens skyld, men faktisk for hele hundenorges skyld.

Alle inntektene vil derfor selvfølgelig også i år gå til arbeidet for å få på pass en effektiv hundelovgivning som faktisk fungerer i praksis.

Så alle hundeiere som mener at rasespesifikk lovgivning er en feilslått politikk, bør absolutt ta seg en tur og støtte opp om denne dagen.

Alle hundeeiere, raser og blandinger er hjertelig velkomne. Vi diskriminerer ingen!

Vi har i år også fått tillatelse av Ås kommune til å campe på området hvor dagen skal arrangeres.

Her vil det også bli en sosial sammenkomst med grilling på kvelden.

Det finnes også flere overnattingsmuligheter i nærheten av Årungen som f.eks.

Vestby Hyttepark

http://www.vestbyhyttepark.no/

De leier ut både hytter, leiligheter og rom med felles bad, kjøkken og stue.

Her er hunder hjertelig velkomne.

De har også campingmuligheter.

Quality Hotel Mastemyr - Kolbotn

http://www.choicehotels.no/hotels/no003

Her var det også helt ok å ha med seg hund!

Informasjons-flyer får årets aktivitesdag finner dere her:

http://www.amstaffnorge.org/aktivitetsdag2006.pdf

Denne håper vi mange vil skrive ut og henge opp i sine nærmiljøer for å hjelpe oss å spre ordet til så mange som mulig!

Håper vi sees den 27.mai.

Med vennlig hilsen

Alexander Andresen

http://www.AmStaffNorge.org

Skrevet

Ja, folkens!

Her er det bare å hive seg med. Blir litt forskjellige aktiviteter og mye sosialt.

God stemning :angry:

Skrevet

Jeg har veldig lyst til å komme, og kommer nok og ser på konkurransene noen timer før jeg må på jobb :angry: Så den personen med berner og staff er meg! Hihi. Har ikke penger til noen aktiviteter da... jaja.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...