Gå til innhold
Hundesonen.no

Aktivitetsdag for AmStaff 2006!


Alex

Recommended Posts

Skrevet

--------------------------------------------------------------------------------

Norsk Terrier klubs aktivitetsdag for AmStaff vil også i år bli arrangert på Follo Brukshundklubb sitt område ved Årungen i Ås.

Dette ligger ca. 30 min sør for Oslo og ca 45 min fra Drammen via Oslofjordforbindelsen.

Datoen er lørdag den 27. mai.

Følg linken for mer info.

http://www.amstaffnorge.org/aktivitetsdag2006.pdf

Med vennlig hilsen

Alexander Andresen

www.AmStaffNorge.org

  • 4 weeks later...
Skrevet

Årets aktivitetsdag nærmer seg med stormskritt!

Vi håper på stort oppmøte også i år. Hadde vært veldig morro om vi ser enda flere i fra andre deler av landet i år.

I fjor hadde vi faktisk amstaffbesøk helt i fra Sogn og Fjordane!

Foruten at dette blir morro for både hund(er) og eier(e), så er det viktig at vi forsøker å holde liv i amstaffmiljøet her i landet.

For arbeidet i mot raseforbudene er langt i fra gitt opp. For dette er et arbeid vi skal frem med. Ikke bare for amstaffens skyld, men faktisk for hele hundenorges skyld.

Alle inntektene vil derfor selvfølgelig også i år gå til arbeidet for å få på pass en effektiv hundelovgivning som faktisk fungerer i praksis.

Så alle hundeiere som mener at rasespesifikk lovgivning er en feilslått politikk, bør absolutt ta seg en tur og støtte opp om denne dagen.

Alle hundeeiere, raser og blandinger er hjertelig velkomne. Vi diskriminerer ingen!

Vi har i år også fått tillatelse av Ås kommune til å campe på området hvor dagen skal arrangeres.

Her vil det også bli en sosial sammenkomst med grilling på kvelden.

Det finnes også flere overnattingsmuligheter i nærheten av Årungen som f.eks.

Vestby Hyttepark

http://www.vestbyhyttepark.no/

De leier ut både hytter, leiligheter og rom med felles bad, kjøkken og stue.

Her er hunder hjertelig velkomne.

De har også campingmuligheter.

Quality Hotel Mastemyr - Kolbotn

http://www.choicehotels.no/hotels/no003

Her var det også helt ok å ha med seg hund!

Informasjons-flyer får årets aktivitesdag finner dere her:

http://www.amstaffnorge.org/aktivitetsdag2006.pdf

Denne håper vi mange vil skrive ut og henge opp i sine nærmiljøer for å hjelpe oss å spre ordet til så mange som mulig!

Håper vi sees den 27.mai.

Med vennlig hilsen

Alexander Andresen

http://www.AmStaffNorge.org

Skrevet

Ja, folkens!

Her er det bare å hive seg med. Blir litt forskjellige aktiviteter og mye sosialt.

God stemning :angry:

Skrevet

Jeg har veldig lyst til å komme, og kommer nok og ser på konkurransene noen timer før jeg må på jobb :angry: Så den personen med berner og staff er meg! Hihi. Har ikke penger til noen aktiviteter da... jaja.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...