Gå til innhold
Hundesonen.no

Aktivitetsdag for AmStaff 2006!


Alex

Recommended Posts

Skrevet

--------------------------------------------------------------------------------

Norsk Terrier klubs aktivitetsdag for AmStaff vil også i år bli arrangert på Follo Brukshundklubb sitt område ved Årungen i Ås.

Dette ligger ca. 30 min sør for Oslo og ca 45 min fra Drammen via Oslofjordforbindelsen.

Datoen er lørdag den 27. mai.

Følg linken for mer info.

http://www.amstaffnorge.org/aktivitetsdag2006.pdf

Med vennlig hilsen

Alexander Andresen

www.AmStaffNorge.org

  • 4 weeks later...
Skrevet

Årets aktivitetsdag nærmer seg med stormskritt!

Vi håper på stort oppmøte også i år. Hadde vært veldig morro om vi ser enda flere i fra andre deler av landet i år.

I fjor hadde vi faktisk amstaffbesøk helt i fra Sogn og Fjordane!

Foruten at dette blir morro for både hund(er) og eier(e), så er det viktig at vi forsøker å holde liv i amstaffmiljøet her i landet.

For arbeidet i mot raseforbudene er langt i fra gitt opp. For dette er et arbeid vi skal frem med. Ikke bare for amstaffens skyld, men faktisk for hele hundenorges skyld.

Alle inntektene vil derfor selvfølgelig også i år gå til arbeidet for å få på pass en effektiv hundelovgivning som faktisk fungerer i praksis.

Så alle hundeiere som mener at rasespesifikk lovgivning er en feilslått politikk, bør absolutt ta seg en tur og støtte opp om denne dagen.

Alle hundeeiere, raser og blandinger er hjertelig velkomne. Vi diskriminerer ingen!

Vi har i år også fått tillatelse av Ås kommune til å campe på området hvor dagen skal arrangeres.

Her vil det også bli en sosial sammenkomst med grilling på kvelden.

Det finnes også flere overnattingsmuligheter i nærheten av Årungen som f.eks.

Vestby Hyttepark

http://www.vestbyhyttepark.no/

De leier ut både hytter, leiligheter og rom med felles bad, kjøkken og stue.

Her er hunder hjertelig velkomne.

De har også campingmuligheter.

Quality Hotel Mastemyr - Kolbotn

http://www.choicehotels.no/hotels/no003

Her var det også helt ok å ha med seg hund!

Informasjons-flyer får årets aktivitesdag finner dere her:

http://www.amstaffnorge.org/aktivitetsdag2006.pdf

Denne håper vi mange vil skrive ut og henge opp i sine nærmiljøer for å hjelpe oss å spre ordet til så mange som mulig!

Håper vi sees den 27.mai.

Med vennlig hilsen

Alexander Andresen

http://www.AmStaffNorge.org

Skrevet

Ja, folkens!

Her er det bare å hive seg med. Blir litt forskjellige aktiviteter og mye sosialt.

God stemning :angry:

Skrevet

Jeg har veldig lyst til å komme, og kommer nok og ser på konkurransene noen timer før jeg må på jobb :angry: Så den personen med berner og staff er meg! Hihi. Har ikke penger til noen aktiviteter da... jaja.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...