Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor/hvor høyt tempo kan man ha når man sykler med hund?


Lailakatrin

Recommended Posts

Jeg lurer på hvor man kan sykle med hund. (grus,asfalt, gress osv).

Hvor høyt tempo kan man ha på hvert vei? (grus,asfalt, gress osv).

Jeg vet det kommer an på hvor god kondisjon hunden har, men jeg lurer bare på det med tempoet og hvor man kan sykle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg lurer på hvor man kan sykle med hund. (grus,asfalt, gress osv).

Hvor høyt tempo kan man ha på hvert vei? (grus,asfalt, gress osv).

Jeg vet det kommer an på hvor god kondisjon hunden har, men jeg lurer bare på det med tempoet og hvor man kan sykle.

Trave er lurt. Hunden skal kunne trave i et godt tempo tilpasset din rase. I oppoverbakker bør det gå i samme tempo, men du verden så tungt om den ikke trekker deg :P I nedover bakker bør du ta det mer med ro, det er stor belastning på skuldrene. Helst skrittgang.

Og som Ricco skriver, hold deg unna asfalt, det er et ikke-sviktene underlag. Grus, sand og gress er kjempefint.

Jeg pleier å sykle med mine løse i fem minutters tid, så de blir varme og får gjort i fra seg. Setter dem i sykkelen (med halvnome), når jeg er ferdig, slipper jeg dem løs igjen slik at de får gått seg ned. Vel hjemme får de streching som er lært. Ikke gjør det på egen hånd, det kan skade mer enn det gjør nytte. Lær det først. Det viktigste er, mener nå jeg, er at de får gått seg varme og får gått seg ned igjen.

God sykkeltur!

Mvh

Margrete

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...