Gå til innhold
Hundesonen.no

Går det ann?


Tini

Recommended Posts

Jeg er så irritert på dårlig hunde eiere jeg nå.

I den siste tiden er det nesten bare VALPER vi får inn på viking.

Synes vi har valper inne hele tiden. Og mange av de bli rikke hentet så de går videre til standal.

Blir så irritert at mennesker behandler hunder som dritt allså..

Det er så lett å bare sette fra seg hunden sin på gata når man er dritt lei den.

Synes så synd på disse hundene allså..

Jeg er sååååå redd for å miste Tini eller at hun skal komme bort fra meg...

åååååååååååååååååååååååååååÅÅÅÅåååååååå

Måtte bare få det ut jeg...

Har en liten Basenji valp inne nå... hun er så liten å søt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!

Jeg har sendt deg pm på Basenjivalpen.

Du må la meg høre hvordan det går. Det skal ikke være vanskelig å finne oppdretter på denne valpen, hvis eier ikke melder seg.

Når det er sagt så er disse små rakkerne rømningseksperter som går Houdini en høy gang, og de har en stygg uvane av å bli påkjørt nettopp pga dette. Valpen har gullhår som er havnet på en Viking stall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er ganske sikker på at denne hunden blir hentet.

Det var ikke spess dette tilfelle jeg mente..

Men synes det bare har vært så mange valper på rømmen i det siste... folk må begynne å følge litt mer med på valpene sine.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det nytt? Mistet hundene for et par år siden, og var noen år før det igjen vi var på bilferie utenlands, men da måtte vi kjøre på rødt. Tillegg: Denne veiviseren er veldig fin, og helt klar på at man skal gå på rødt fra Litauen (selv om man kommer gjennom Sverige): https://www.mattilsynet.no/dyr/kjaeledyr/reise-med-kjaeledyr 
    • Hvis det ikke er snakk om import av hund og du krysser grensen med bil så kan en kjøre på grønt så lenge alle papirer og vaksiner er i orden. Kommer du med båt eller fly så skal du kjøre/gå på rødt.
    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...